KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Płyty warstwowe

XXI wiek obfituje w intensywne poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, co dostrzec można także w kamieniarstwie. Użytkownicy kamienia naturalnego stawiają coraz to wyższe wymagania, które w skrajnych przypadkach zakładają parametry surowca wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Architekci sięgający po kamień naturalny w swoich projektach cenią sobie jego naturalne walory: trwałość, piękno, harmonizowanie z naturą. Oczekują jednak rozwiązań technologicznych redukujących jego wady, do których zaliczany jest ciężar kamienia. Przez kilka lat redukowanie wagi polegało na budowaniu kolejnych urządzeń obróbczych umożliwiających cięcie kamienia na płyty o coraz mniejszej grubości. Osiągając coraz to lepsze wyniki pracujący nad tym problemem technolodzy doszli do granicy, jaką wyznacza wytrzymałość techniczna kamienia naturalnego. Powstała więc konieczność poszukiwania nowych rozwiązań. Poprzedni numer ŚK zawierał opis cienkich płyt warstwowych Gramma Blend, gdzie kamień łączony jest z aluminium lub żywicami epoksydowymi. Tym razem kilka słów o zupełnie nowym rozwiązaniu, które w stosunku do tego opisanego wcześniej pozwoliło uzyskać materiał o bardziej naturalnym charakterze. Nowy produkt to również płyty warstwowe wyprodukowane przez włoską firmę Bergamo Stone. W płytach tych zastosowano koncepcję połączenia dwu warstw marmuru fibrą. Warstwa dolna płyty to marmur niskogatunkowy, środkową część stanowi nasączona klejem fibra, górna część to najwyższej jakości  marmur. Asortyment kolorystyczny w chwili obecnej to 48 rodzajów marmuru w pełnym spektrum kolorystyki. Dodatkowo część materiałów to materiały transparentne. Nowy rodzaj płyt warstwowych ma grubość 6,5 mm dzięki czemu średnia waga płyt to 16 kg/m2.  Oferowane są płyty o rozmiarach 305x305 mm, 610x305 mm, 400x400 mm, 800x400 mm, a od niedawna 1200x400 mm i 600x600 mm. Firma oferuje płyty polerowane, szlifowane oraz o powierzchni antycznej. Dzięki strukturze warstwowej uzyskano bardzo interesujące wyniki w zakresie wytrzymałości, która jest 3-, 4-krotnie wyższa od materiałów tego samego typu o grubości 20 mm. Uzyskany produkt jest wodoodporny bez potrzeby stosowania środków chemicznych zapobiegających wchłanianiu wody. Badania materiału przeprowadzono na uniwersytecie w Pizie na wydziale inżynierii budowlanej. Próby wytrzymałościowe prowadzono w warunkach suchych, po 48-godzinnym zanurzeniu w wodzie. Dodatkowo próby prowadzono po zamrożeniu do 15 0C. Wszystkie próby wypadły pozytywnie. Materiał uzyskał również certyfikat RINA w Genui.Uzyskanie materiału o tak małej wadze znacznie rozszerza możliwości jego stosowania architektom (zabudowywanie kamienia w miejscach, gdzie niemożliwe jest zastosowanie okładzin o znacznej wadze: jachty, statki, wnętrza wind, elementy mebli itp.). Pozwala także na oszczędności w transporcie, magazynowaniu i tempie montażu. Ocenia się, że mogą one wynosić do 60 %.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet