UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

RADA PROGRAMOWA

Radę programową czasopisma Świat Kamienia tworzą:

Jacek Berkowski - ukończył AGH w Krakowie (Technika Odkrywkowej Eksploatacji Złóż). W ciągu 25 lat przeszedł wszystkie stopnie specjalizacji zawodowej, od stażysty, poprzez kierownika działu górniczego do stanowiska dyrektora Kłodzkich Zakładów Kamienia Budowlanego. W ostatnich latach piastował funkcje kierownicze w kopalniach w Radkowie, Bartnicy i Przedborowej, obecnie jest prezesem zarządu Kopalni Ogorzelec. wiceprezes zarządu Polskiego Związku Pracodawców Producentów Kruszyw w Kielcach, członek Sekcji Górnictwa Odkrywkowego Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz Komitetu Technicznego Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Kruszyw i Kamienia Budowlanego.
Aleksander Byrdy - absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Od początku kariery zawodowej prowadzi działalność projektową związaną z różnymi dziedzinami kamieniarstwa. Pierwszy opracowany projekt dotyczył koncepcji realizacji pomnika ku czci Ernesta Malinowskiego zlokalizowanego w Andach Peruwiańskich. Zatrudniony w Zakładzie Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych. Uczestniczył w projektowaniu elewacji kamiennych m. in. Banku Handlowego, hotelu Campanile i Kampusu UJ w Krakowie, galerii handlowej Skawina, czy galerii handlowej S w Siedlcach. Autor kilkunastu artykułów o tematyce związanej z zasadami projektowania elewacyjnych okładzin z kamienia naturalnego.
Jerzy Duda - absolwent Politechniki Krakowskiej, doktorat na Wydziale Architektury, miłośnik Krakowa, badacz i popularyzator dziejów techniki w tym dróg i ulic, a także kolekcjoner cracovianów szczególnie dawnych przewodników po mieście. Wielki Mistrz Rycerskiego Zakonu Bibliofilskiego, animator działań kolekcjonerskich, autor wystaw i prezentacji zbiorów bibliofilskich, fotograficznych i filatelistycznych. Otrzymał wyróżnienia i nagrody oraz odznaczenia w tym nagrody ministerialne i branżowe, również za pracę społeczną dla Krakowa, a w 2003 roku nagrodę św. Brata Alberta za działalność na polu kultury.
Stefan Kukiałka - profesor AGH, od 1966 roku związany  z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W tymże roku objął posadę pracownika naukowo-dydaktycznego w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego. Tematyka prac badawczych oraz współpraca naukowo - techniczna z przemysłem obejmuje mechaniczne urabianie skał zwięzłych oraz urabianie złóż kamienia na bloki foremne, obróbkę kamienia, technologię kamiennych materiałów budowlanych i drogowych, obrabialność i urabialność skał oraz własności fizyczne i mechaniczne skał oraz zakres ich zastosowania. Był organizatorem i opiekunem naukowym specjalności Kamień i kamieniarstwo w architekturze i budownictwie na AGH. Posiada uprawnienia rzeczoznawcy SITG w specjalności eksploatacja złóż kopalin metodą odkrywkową, wzbogacanie i przeróbka kopalin, oraz uprawnienia rzeczoznawcy SITMB w specjalności eksploatacja odkrywkowa surowców skalnych, technologia produkcji kamienia budowlanego.
Dorota Łochańska - ukończyła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Wydział Górnictwa i Geoinżynierii, specjalność Technika Eksploatacji Odkrywkowej Złóż. Pracuje w Katedrze Górnictwa Odkrywkowego na AGH. Praca badawczo-naukowa, jak i zainteresowania obejmują górnictwo odkrywkowe skalne w zakresie: urabiania skał zbitych, wydobywania skał na bloki foremne, urabialności oraz obrabialności.
Józef Maślaniec - Od 1947 uczęszczał do Liceum Przemysłu Kamieniarskiego w Świdnicy, gdzie zdobywał pierwsze szlify kamieniarskie pod okiem nauczycieli akademickich z AGH, Politechniki Lwowskiej i Warszawskiej. Po szkole pracował w Fabryce Obróbki Marmuru i Granitu w Piławie Górnej – największym wówczas zakładzie kamieniarskim w Polsce, następnie podjął studia na AGH i Politechnice Krakowskiej. Związek z kamieniem utrwaliła praca w Zjednoczeniu Centrali i Przemysłu Kamienia Budowlanego, gdzie uczestniczył w realizacji takich projektów jak budowa Teatru Wielkiego, Zamku Królewskiego, gmachu Sejmu. Jest autorem licznych książek i artykułów poświęconych kamieniarstwu.
Stanisław Sitarz - absolwent Technikum Górnictwa Odkrywkowego w Krakowie i Akademii Górniczo-Hutniczej. Od 43 lat pracuje zawodowo w branży kamieniarskiej w kraju i zagranicą. Nauczyciel zawodu kamieniarz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Świdnicy i Zespole Szkół w Strzegomiu. Rzeczoznawca i biegły sądowy w zakresie kamiennych materiałów budowlanych. Od 2008 roku jest prezesem Związku Pracodawców Branży Kamieniarskiej.
Janusz Skoczylas - profesor zwyczajny na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i w PWSZ w Lesznie, zastępca dyrektora Instytutu Geologii, autor i współautor ponad 390 publikacji, w tym 14 książkowych, promotor 4 doktorów z zakresu geologii oraz 68 magistrów z zakresu geologii, ochrony środowiska oraz turystyki i rekreacji. Brał udział w międzynarodowych misjach archeologicznych i konserwatorsko-architektonicznych w Egipcie, Bułgarii i na Ukrainie jak również w badaniach na terenie Polski. Członek International Commission on the History of Geological Science w ramach Union of Geological Science (INHIGEO).
Andrzej Stachowiak - specjalista w zakresie geologii złóż kopalin, zatrudniony w Oddziale Dolnośląskim Państwowego Instytutu Geologicznego w Warszawie. Od ponad trzydziestu lat zajmuje się poszukiwaniem i dokumentowaniem złóż surowców mineralnych, zagadnieniami ochrony zasobów naturalnych oraz gospodarką zasobami kopalin stałych, w tym kamieni budowlanych i drogowych. Jest autorem (lub współautorem) kilkudziesięciu dokumentacji i innych opracowań geologicznych, dotyczących m. in. złóż wapieni krystalicznych w rejonie Sławniowic, granitów w Gniewkowie, serpentynitów w Jordanowie i Nasławicach, bazaltów w Bukowej Górze, Rębiszowie i Leśnej, melafirów w Tłumaczowie itd. Jest także autorem szeregu surowcowych opracowań regionalnych.
Piotr Wysocki - z wykształcenia architekt, absolwent Politechniki Wrocławskiej, z branżą kamieniarską związany od 2003 roku przez pracę na stanowisku głównego projektanta we wrocławskiej firmie Dolpos, specjalizującej się w wykonywaniu okładzin kamiennych. Wcześniej zbierał doświadczenia, pracując jako projektant form przemysłowych, grafik komputerowy, architekt, wolne chwile poświęca swoim pasjom: historii, historii lotnictwa, filozofii, sztuce.
Renata Wysocka - zawodowo architekt, z pasji nauczyciel. Ponad wszystko jednak miłośniczka kotów. Z naukowym zacięciem opiewa piękno kamieni dolnośląskich. Z pełną determinacją szacunek i umiłowanie dla materiału skalnego, wpaja studentom Architektury Wnętrz w Wyższej Szkole Humanistycznej we Wrocławiu. W wolnych chwilach, otoczona przez stadko kocic i kocurów, próbuje zrównoważyć siły Yin i Yang w swoim ogrodzie.
Rafał Zahorski - szef firmy Magemar Polska - części potężnej belgijskiej grupy logistycznej Magemar, Dongemar, Magetra i CBT-Magemon. Jest pełnomocnikiem zarządu ds. marketingu i inwestycji zagranicznych Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., doradcą ds. handlu zagranicznego króla Belgii Alberta II oraz członkiem korpusu dyplomatycznego Ambasady Belgii w Warszawie. Absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie. Od wielu lat zamieszcza swoje artykuły w Świecie Kamienia. Wielki miłośnik morza.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet