KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

MUZEUM Z CZERWONEGO PIASKOWCA

Na pierwszy rzut oka ten majestatyczny budynek przypomina rzeźbę lub odnowiony magazyn portowy. Takie było właśnie zamierzenie architektów pracowni Neutelings Riedijk Architects z Rotterdamu, którzy zaprojektowali muzeum w Antwerpii. To część wielkiego projektu miejskiego programu rewitalizacji centrum Antwerpii. Zaniedbane stare tereny portowe mają się przekształcić w nową, tętniącą życiem dzielnicę.

Idealnie wpasowany w portowy krajobraz
 Fasady Museum Aan de Stroom są pokryte gigantycznymi blokami czerwonego indyjskiego piaskowca. Dzięki czemu idealnie wtapia się w portowy krajobraz, zbudowanych z cegieł starych budynków. W ten sposób w centrum starych doków powstanie swoisty „magazyn” pamięci o dziejach Antwerpii.
 Zastosowanie płyt w czterech różnych odcieniach pozwoliło utworzyć na powierzchni budynku wygenerowany wcześniej przy pomocy komputera wzór. Natomiast każda poszczególna kondygnacja wieżowca jest przesunięta względem poprzedniej tak, aby w przestrzeni miedzy nimi powstała spiralna galeria o elewacjach z falistego szkła.

Pełna symbioza budynku
 Podobnie jak na zewnątrz, wnętrze budynku wykończone jest z wykorzystaniem czerwonego indyjskiego piaskowca. Dzięki temu zarówno podłogi, ściany oraz sufity stanowią idealną symbiozę.
 Plac, który usytuowany jest u podstawy muzeum tworzy znakomitą przestrzeń dla wydarzeń publicznych. Jego centralna część jest pewnego rodzaju oprawą dla mozaiki autorstwa Luca Tuymansa. Ta integralna część budynku, jest wykonana z takiego samego materiału jak pawilony i tarasy.
 Museum Aan de Stroom wybudowane niedawno na terenie starego portu w Antwerpii jest świetnym przykładem na połączenie starego z nowym. Ta budowla idealnie komponuje się z rewitalizowanym kompleksem nadając mu nowoczesny charakter.

Daniel Borys

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet