KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

KUPUJĄC URZĄDZENIE DO CIĘCIA WODĄ ZWRÓĆ UWAGĘ NA POMPĘ

Pompa jest bezwzględnie sercem waterjeta. To dzięki niej z dyszy leci, pod wysokim ciśnieniem, woda ze ścierniwem, to pompa jest odpowiedzialna za wydajność pracy, szybkość cięcia i jest elementem, który ma największy wpływ na to czy po kilku miesiącach pracy będziemy zadowoleni z naszej inwestycji.

Na rynku polskim dominują dwa rozwiązania - pompy wzmacniaczowe i pompy korbowodowe – z bezpośrednim napędem. O ile pompy wzmacniaczowe stosowane są przed producentów chińskich, czeskich i szwedzkich maszyn, o tyle korbowodowe stosuje jedynie amerykańska firma OMAX, producent maszyn MAXIEM.

Spróbujmy przeanalizować, jaka jest różnica w rozwiązaniach wzmacniaczowych i korbowodowych – z bezpośrednim napędem.

W pompie wzmacniaczowej tłok pompy napędzany jest pośrednio olejem z układu hydraulicznego o dużej wydajności. Specyfiką układów hydraulicznych jest to, że się one nagrzewają.
W pompie korbowodowej natomiast, trzy małe nurniki napędzane są mechanicznie poprzez układ korbowy, podobny jak w silnikach spalinowych. W silnikach spalinowych energia cieplna zamieniana jest na energię kinetyczną, ale nie jest to energia cieplna tracona, tylko energia cieplna powstała na skutek spalanie paliwa.

Zasadniczą więc korzyścią ze stosowania pomp korbowodowych jest ich wyjątkowa efektywność. Zwróćmy uwagę, że konsekwencją tak dużej różnicy w sprawności obu tych rozwiązań jest to, że aby pompa wzmacniaczowa budowała tak duży przepływ wody, jak pompa korbowodowa, zastosowany w niej silnik elektryczny musi być o wiele mocniejszy (bardziej kosztowny w eksploatacji). Nie zapominajmy o zasilaniu dodatkowego chłodzenia we wzmacniaczu.

Nie da się też nie zwrócić uwagi na różnicę w wielkości miedzy wzmacniaczem, a pompą korbowodową. Ogromna i bardzo głośna podczas działania pompa wzmacniaczowa przy pompie OMAXA wygląda naprawdę potężnie. Ogromne cylindry mają nieustanne problemy z uszczelnieniem. To nie jest zaś tanie. W rozwiązaniach korbowodowych nurniki są nieporównywalnie mniejsze, ich praca jest cicha i stabilna, a koszt wymiany małych uszczelnień jest również niższy.

Skoro tłok w cylindrze wzmacniacza jest tak duży, nie może poruszać się zbyt szybko, a z pewnością sporo wolniej niż 3 małe nurniki w rozwiązaniu Omaxa. I tu tkwi sedno, bo pompa wzmacniacza pompuje jedno lub dwa wypływy na sekundę, podczas gdy szybkie nurniki Omaxa wytwarzają ich aż 30. Wolny ruch wzmacniacza powoduje pulsację ciśnienia i konieczność wyposażenia w duży akumulator. Pompa nurnikowa, korbowodowa buduje przepływ bardzo stabilny i zrównoważony. Każdy, kto miał do czynienia z obróbką materiałów kruchych takich jak szkło czy kamień wie jak ważne jest stabilne, niepulsujące medium podczas obróbki i jak niewiele trzeba żeby zepsuć drogi materiał.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet