PAWILON ZOO W KRAKOWIE W ŁUPKU „KSIĘŻYCE”

PAWILON ZOO W KRAKOWIE W ŁUPKU „KSIĘŻYCE”

Zoo zajmuje powierzchnię 20 ha i mieszka w nim około 270 gatunków zwierząt. Warto poświęcić na wizytę więcej…

Czytaj...
TAJ MAHAL I MARMUR MAKRANA

TAJ MAHAL I MARMUR MAKRANA

Taj Mahal został wybudowany w czasach, gdy Indiami rządzili ich pogromcy z muzułmańskiej dynastii Wielkich Mogołów. To o…

Czytaj...
PRÓBKI KOSMICZNEJ SKAŁY

PRÓBKI KOSMICZNEJ SKAŁY

Pobranie próbek „czystej” materii kosmicznej, która przetrwała do naszych czasów w oryginalnej formie od momentu powstania Układu Słonecznego…

Czytaj...
REWITALIZACJA RYNKU W RAWICZU

REWITALIZACJA RYNKU W RAWICZU

Rewitalizacja zabytkowej przestrzeni miejskiej Rawicza zbliża się wielkimi krokami. Pod koniec lipca w urzędzie miasta podpisano umowę na…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PODSUMOWANIE TARGÓW STONE 2018

pokazy1W sobotę, 17 listopada zakończyło się najważniejsze wydarzenia branży kamieniarskiej i szklarskiej obejmujące Targi Branży Kamieniarskiej STONE i Targi Branży Szklarskiej GLASS. Blok targów objął cztery pawilony targowe i wzięło w nim udział ponad 220 wystawców, a liczba profesjonalistów, którzy odwiedzili ekspozycję, przekroczyła pięć tysięcy.

Tegoroczni wystawcy prezentowali ekspozycje kamienia naturalnego, specjalistyczny sprzęt do cięcia i obróbki kamienia, a także chemię do czyszczenia oraz konserwacji kamiennych powierzchni. Równolegle odbywały się Targi GLASS prezentujące elementy szklane, doskonale komponujące się z projektami w kamieniu. Zwiedzając ekspozycję, można było obejrzeć całe linie maszyn do obróbki kamienia oraz narzędzia tnące, co umożliwiało profesjonalistom ocenienie ich potencjału i możliwości wykorzystania w reprezentowanych przez nich przedsiębiorstwach.

Tradycyjnie targi były miejscem wielu nowości technologicznych: nowoczesnych maszyn i urządzeń do obróbki kamienia naturalnego. Na targach przyznano również prestiżowe wyróżnienia: Złoty Medal i Acanthus Aureus. Wśród produktów wyróżnionych Złotym Medalem znalazły się: ATMS Ploter Laserowy CO2 PRO710 (producent: ATMSolutions sp. z o.o.), 5-osiowa piła Donatoni JET 625 CNC (producent: Donatoni Macchine SRL, Sant’Ambrogio di Valpolicella; firma zgłaszająca: MEKANIKA sp. z o.o.), pierwszy na świecie wysokowydajny, osobisty waterjet protoMAX (producent: Corporation, Kent, USA; firma zgłaszająca: JET SYSTEM sp. z o.o., sp. k.) oraz galanteria nagrobkowa ze stali nierdzewnej (producent: ADJATECH sp. z o.o., sp. k.). Z kolei nagrody Acanthus Aureus przyznawane wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy otrzymały następujące przedsiębiorstwa: JET SYSTEM sp. z o.o., sp. k, SYNTETYK s.c. Małgorzata Nowicka, Zdzisław Nowicki, GRANUMLUS LDA, H.M TARN GRANIT Hanna Mickiewicz, INTERSTONE Sp. z o.o., Hallindens Granit AB i TIERA STONES sp. z o.o., sp. k.

Targom towarzyszyły wydarzenia branżowe, jednym z nich była Arena STONE. Skierowana do kamieniarzy, architektów, projektantów i właścicieli biur projektowych. Na jej program złożyły się prelekcje ekspertów i prezentacje twórczości znanych i cenionych na całym świecie projektantów wykorzystujących w swoich realizacjach kamień naturalny. Wszystkie prezentacje cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

W trakcie targów odbywały się Pokazy Mistrzów Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. W ich rezultacie powstał monument upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ponadto, zwiedzający mieli również okazję, by obejrzeć wystawę prac przygotowaną przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”.
Znana jest już data kolejnej edycji targów – przypadnie ona w dniach 20-23 listopada 2019 roku.

Oprac. i fot. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet