UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PODSUMOWANIE TARGÓW STONE 2018

pokazy1W sobotę, 17 listopada zakończyło się najważniejsze wydarzenia branży kamieniarskiej i szklarskiej obejmujące Targi Branży Kamieniarskiej STONE i Targi Branży Szklarskiej GLASS. Blok targów objął cztery pawilony targowe i wzięło w nim udział ponad 220 wystawców, a liczba profesjonalistów, którzy odwiedzili ekspozycję, przekroczyła pięć tysięcy.

Tegoroczni wystawcy prezentowali ekspozycje kamienia naturalnego, specjalistyczny sprzęt do cięcia i obróbki kamienia, a także chemię do czyszczenia oraz konserwacji kamiennych powierzchni. Równolegle odbywały się Targi GLASS prezentujące elementy szklane, doskonale komponujące się z projektami w kamieniu. Zwiedzając ekspozycję, można było obejrzeć całe linie maszyn do obróbki kamienia oraz narzędzia tnące, co umożliwiało profesjonalistom ocenienie ich potencjału i możliwości wykorzystania w reprezentowanych przez nich przedsiębiorstwach.

Tradycyjnie targi były miejscem wielu nowości technologicznych: nowoczesnych maszyn i urządzeń do obróbki kamienia naturalnego. Na targach przyznano również prestiżowe wyróżnienia: Złoty Medal i Acanthus Aureus. Wśród produktów wyróżnionych Złotym Medalem znalazły się: ATMS Ploter Laserowy CO2 PRO710 (producent: ATMSolutions sp. z o.o.), 5-osiowa piła Donatoni JET 625 CNC (producent: Donatoni Macchine SRL, Sant’Ambrogio di Valpolicella; firma zgłaszająca: MEKANIKA sp. z o.o.), pierwszy na świecie wysokowydajny, osobisty waterjet protoMAX (producent: Corporation, Kent, USA; firma zgłaszająca: JET SYSTEM sp. z o.o., sp. k.) oraz galanteria nagrobkowa ze stali nierdzewnej (producent: ADJATECH sp. z o.o., sp. k.). Z kolei nagrody Acanthus Aureus przyznawane wystawcom, którzy najlepiej potrafili zobrazować swoją wizję stoiska w połączeniu ze strategią marketingową firmy otrzymały następujące przedsiębiorstwa: JET SYSTEM sp. z o.o., sp. k, SYNTETYK s.c. Małgorzata Nowicka, Zdzisław Nowicki, GRANUMLUS LDA, H.M TARN GRANIT Hanna Mickiewicz, INTERSTONE Sp. z o.o., Hallindens Granit AB i TIERA STONES sp. z o.o., sp. k.

Targom towarzyszyły wydarzenia branżowe, jednym z nich była Arena STONE. Skierowana do kamieniarzy, architektów, projektantów i właścicieli biur projektowych. Na jej program złożyły się prelekcje ekspertów i prezentacje twórczości znanych i cenionych na całym świecie projektantów wykorzystujących w swoich realizacjach kamień naturalny. Wszystkie prezentacje cieszyły się sporym zainteresowaniem ze strony zwiedzających.

W trakcie targów odbywały się Pokazy Mistrzów Polski w Ręcznej Obróbce Kamienia. W ich rezultacie powstał monument upamiętniający 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Ponadto, zwiedzający mieli również okazję, by obejrzeć wystawę prac przygotowaną przez studentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w czasie kolejnej edycji Międzynarodowego Sympozjum Rzeźby w Kamieniu „Continuum”.
Znana jest już data kolejnej edycji targów – przypadnie ona w dniach 20-23 listopada 2019 roku.

Oprac. i fot. KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet