KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

FRANCUSKI SEKTOR KAMIENI NATURALNYCH ZNÓW SIĘ ROZWIJA!

rocaliaZa sprawą targów Rocalia, które odbędą się od 5 do 7 grudnia 2017 r. na terenie Eurexpo Lyon, Francja dołączy do krajów organizujących własne targi kamieniarskie. Udział w najbliższej imprezie pozwoli uczestnikom poznać najnowsze trendy oraz uzyskać najświeższe informacje z rynku kamieniarskiego. A te są nader optymistyczne.

W 2017 r. francuski sektor kamieni naturalnych stał się bardzo dynamiczny, mimo że długotrwały okres wyborczy oraz reorganizacja administracji samorządowej nie zachęcały do podejmowania kluczowych decyzji, w szczególności dotyczących zamówień publicznych. A trzeba wiedzieć, że sektor publiczny to główny odbiorca francuskich firm zajmujących się kamieniami dekoracyjnymi, zarówno w zakresie rozwoju miast, modernizacji infrastruktury drogowej, jak i odbudowy zabytków. Kraj ten jest głównym wydobywcą kilkuset rodzajów marmuru i granitu o wysokich walorach estetycznych i właściwościach technicznych cenionych na arenie międzynarodowej. Francja jest również ważnym, bardzo atrakcyjnym rynkiem dla materiałów i produktów z krajów o niższych kosztach pracy, w szczególności z Europy Południowej, Turcji i innych krajów Azji.

Optymizmem napawają dane za rok 2016, kiedy to sprowadzono 903 tys. ton kamieni dekoracyjnych o wartości 281 mln euro. Analitycy rynku dostrzegają też rosnące wykorzystanie materiałów kamieniarskich w realizacjach dla klientów indywidualnych, co nie pozostaje bez wpływu na kondycję firm zajmujących się wydobyciem kamieni, ich badaniem i instalacją. Szacunki mówią o ok. 6 tys. firm, z których zdecydowana większość zatrudnia mniej niż 20 osób. Warto też wspomnieć, że Francja posiada unikalny system szkolenia zawodowego. W całym kraju młodzież i dorośli mogą brać udział w nauce technik kamieniarskich i rzeźbiarskich, jakie organizują przy wsparciu finansowanym z budżetu państwa takie organizacje takie jak CFA, Unicem CFA, Greta i AFPA. Po zdobyciu podstawowego certyfikatu umiejętności zawodowych (CAP) można uzyskać dyplomy o trzech stopniach zaawansowania.

Większość programów szkoleń poświęcona jest technikom manualnym, a nauce rzemiosła towarzyszy zwykle blok szkoleń poświęconych wykorzystywaniu maszyn sterowanych cyfrowo. Ma to swe uzasadnienie. Bardzo tradycyjny pod pewnymi względami przemysł kamieniarski we Francji bywa niekiedy zaskakująco zaawansowany technologicznie – nie brak firm, które korzystają z pomocy w pełni zautomatyzowanych centrów obróbczych.

Oprac. KCZapiszZapisz

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet