KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

CENTRUM EDUKACYJNE USŁUG ELEKTRONICZNYCH CZYLI MARIAŻ PIASKOWCA I SZKŁA

pozna2Nowy budynek Uniwersytetu Ekonomicznego powstaje przy ulicy Towarowej w Poznaniu. Frontowa fasada gmachu została wykonana z jasnego piaskowca, natomiast boczna elewacja to kaskadowo ułożone szkło.

Budowa Centrum Edukacyjnego Usług Elektronicznych ma kosztować 74 mln złotych. 45 mln zł. przekazał marszałek wielkopolski z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, 11 mln zł. przyznało  Ministerstwo Finansów, a brakujące 18 mln zł. UEP wyłoży z własnych środków. Budynek zostanie oddany do użytku pod koniec 2014 roku.

Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych ma kształt litery „C”. Wejście główne z wyeksponowanym portykiem i schodami zewnętrznymi, zwrócone jest w stronę głównego gmachu Uniwersytetu Ekonomicznego przy al. Niepodległości. Elewacja frontowa została wykonana z kamienia naturalnego. To jasny piaskowiec, który kolorem nawiązuje do zabytkowego gmachu głównego UEP z 1926 roku. Kamień do Poznania jest przywożony z Łodzi.

Szklana fasada usytuowana od północy nawiązuje do sąsiedniego budynku Akademii Muzycznej. Aula Nova odbija się w CEUE jak w lustrze. Szkło zostało ułożone kaskadowo, a nie jedno pod drugim. Realizowany projekt gmachu wykonała pracownia architektoniczna Atrium. Budynek składa się z pięciu kondygnacji nadziemnych i dwóch podziemnych. W Centrum Edukacyjnym Usług Elektronicznych znajdą się trzy sale audytoryjne.

Oprac. DŚ
Fot. old.ue.poznan.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet