KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

SZKOŁA GÓRNICTWA ODKRYWKOWEGO NA AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza zaprasza wszystkich zainteresowanych na zajęcia poświęcone górnictwu odkrywkowemu. Warsztaty odbędą się w dniach 27 - 28 marca. Tematyka zajęć obejmuje nowoczesne rozwiązania informatyczne wykorzystywane w projektowaniu i prowadzeniu ruchu odkrywkowego zakładu górniczego oraz optymalny dobór maszyn w kopalni odkrywkowej.
Pierwsze z zagadnień podzielone jest na trzy bloki tematyczne, które swoim zakresem poruszają takie kwestie jak: nowoczesne metody pozyskiwania danych geoprzestrzennych, nowoczesne metody modelowania złóż kopalin i nowoczesne rozwiązania informatyczne wspomagające roboty górnicze. Natomiast drugi temat obejmuje: zasady efektywnego doboru maszyn w układach ciągłych, zasady efektywnego doboru maszyn w układach cyklicznych, projektowanie optymalnego zakładu przeróbczego.

Do dyspozycji zgromadzonych słuchaczy będą dostępni prelegenci oraz specjaliści z różnych dziedzin. Po każdym referacie została zaplanowana kilkuminutowa dyskusja, która ma na celu możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości i wymiany doświadczeń.

Celem jaki przyświecał organizatorom jest chęć przekazania najnowszej wiedzy obejmującej praktyczne zagadnienia górnictwa odkrywkowego. Ponadto podkreślają oni, duże znaczenie wymiany doświadczeń w celu wypracowania tak zwanych „dobrych praktyk w górnictwie”. Zajęcia odbędą się w pawilonie U2, przy ulicy Reymonta 7 w Krakowie. W skład komitetu organizacyjnego weszli: przewodniczący: dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz, prof. nadzw. AGH, sekretarz mgr inż. Maciej Zajączkowski oraz członkowie: mgr inż. Adrian Borcz, mgr inż. Karolina Kaznowska-Opala, mgr inż. Mateusz Sikora.

Szkoła Górnictwa Odkrywkowego to kolejna inicjatywa podjęta przez władze Wydziału Górniczego, AGH. Kadra wydziału aktywnie uczestniczy w pracach nad zagospodarowaniem regionów górniczych, rozwiązuje problemy związane z ekonomiką, organizacją i zarządzaniem w górnictwie, a także związanych ze zwalczaniem zagrożeń wodnych, gazowych, cieplnych i z tąpaniami. Przypomnijmy, iż ta najstarszy z nich był jedynym wydziałem założonej w 1919 roku i otwartej przez Marszałka Józefa Piłsudskiego Akademii Górniczej. Tak więc do lat pięćdziesiątych XX wieku historia wydziału jest historią uczelni.

Warto w tym miejscu podkreślić, że Szkoła Górnictwa Odkrywkowego została objęta honorowym patronatem przez przewodniczącego Komitetu Górnictwa Polskiej Akademii Nauk JM rektora Akademii Górniczo-Hutniczej prof. dr hab. inż. Antoniego Tajdusia.

Jak wynika z opublikowanych na stronach internetowych Katedry Górnictwa Odkrywkowego Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,  koszt uczestnictwa wynosi 600 zł. Więcej informacji i pełny program konferencji na stronach internetowych uczelni, pod adresem www.kgo.agh.edu.pl.

Daniel Świeszczak
Fot. AGH

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet