KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

POLSKO-UKRAIŃSKIE ROZMOWY O WYDOBYCIU

Podczas kolejnej wizyty przedstawicieli Państwowej Służby Geologicznej Ukrainy (SGSSU) oraz reprezentantów firmy „Nadra Ukrainy” - jednej z wiodących firm sektora poszukiwawczo-wydobywczego w tym kraju, rozmawiano o współpracy w zakresie poszukiwań i wydobycia surowców mineralnych, w tym gazu łupkowego.

Jak wynika z informacji opublikowanych na stronach internetowych Państwowego Instytutu Geologicznego, w skład delegacji ukraińskiej weszli: Wiceprezes zarządu „Nadra Ukrainy” - Maksim Maksimentsev , dyrektor przedsiębiorstwa PoltavaRGP - Petro Golub, dyrektor ds. finansowych SGSSU - Yuriy Tretyak  jak również  pełniący obowiązki zastępcy dyrektora i kierujący współpracą zagraniczną w Państwowym Badawczym Instytucie Geologicznym Ukrainy  - Borys Malyuk. Natomiast stronę polską reprezentowały władze PIG oraz przedstawiciele PGNiG oraz Orlen Upstream.

Zakres tematyczny spotkania obejmował kwestie polsko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie wydobycia surowców mineralnych. W zakres kooperacji między zainteresowanymi stronami weszłyby takie zagadnienia jak prace badawczo-poszukiwawcze  surowców mineralnych, konwencjonalnych i niekonwencjonalnych surowców energetycznych, zasobów gazu łupkowego w Polsce i na Ukrainie a następnie perspektyw jego poszukiwań i eksploatacji. Prelekcję dotyczącą tematyki gazu łupkowego w Polsce przedstawili dr hab. Potr Krzywiec i Paweł Lis.

Przypomnijmy, że  jest to kolejny etap współpracy między naszymi krajami. Już kilka miesięcy temu na podobnym spotkaniu, dzięki staraniom Państwowego Instytutu Geologicznego, w dokumencie „Mapa drogowa współpracy Rzeczpospolitej Polskiej i Ukrainy w latach 2011-2012” zamieszczono zapis dotyczący współpracy w dziedzinie wykorzystania i ochrony zasobów naturalnych naszego wschodniego sąsiada.

Dokument podpisano 3 lutego bieżącego roku w Warszawie, a jego sygnatariuszami byli prezydenci Polski oraz Ukrainy, czyli Bronisław Komorowski i Wiktor Janukowycz. Zawarto w nim szereg uzgodnień dotyczących między innymi organizacji EURO 2012, zakresu bezpieczeństwa energetycznego, współpracy gospodarczej, przygranicznej, międzyregionalnej, w dziedzinie bezpieczeństwa, obrony, rolnictwa, kultury i edukacji. Jego podstawowym celem jest współpraca w zakresie integracji Ukrainy z Unią Europejską.

Dokładna treść zapisu zawartego w dokumencie „Mapa drogowej współpracy Rzeczpospolitej Polskiej i Ukrainy w latach 2011-2012", która została opublikowana na stronach internetowych PIG, brzmi: „Udzielenie eksperckiej pomocy w zbliżeniu polityki i prawa ochrony środowiska do standardów UE i współpraca w zakresie zrównoważonego wykorzystania i ochrony zasobów naturalnych Ukrainy, w dziedzinie technologii środowiskowych oraz działań na rzecz walki ze zmianami klimatu.”

Daniel Świeszczak

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet