UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GIGANTYCZNA BOMBKA Z GRANITU

Tak, to nie żart! Z okazji zbliżających się szybkimi krokami świąt Bożego Narodzenia na świdnickim rynku stanęła ważąca 12 ton kula. Bombka autorstwa Ewy Solimy wykonana jest z granitu.

Odsłonięcie gigantycznej granitowej bombki było jedną z atrakcji „Świdnickiej Kolędy 2011”. Impreza ta była festynem połączonym ze świątecznym jarmarkiem z ozdobami oraz smakołykami i specjałami. Ponadto na świdnickim rynku stanęła żywa i ruchoma szopka, zorganizowano też nocne czytanie poezji i pokazy łyżwiarskie.

- Gigantyczna bombka na pewno będzie dużą atrakcją dla mieszkańców Świdnicy, jak i całego powiatu. Bombka o imponujących rozmiarach: 2 metry średnicy i równie imponującej wadze 12 ton, będzie stanowić ciekawostkę dla zabieganych mieszkańców, którzy w przedświątecznej gorączce trafią na świdnicki rynek. Bombkę przygotowała nasza lokalna, lecz znana już w całej Polsce artystka – Ewa Solima – mówi Zygmunt Worsa – starosta, w wywiadzie opublikowanym na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warto również zaznaczyć, iż wspomniana gigantyczna bombka z granitu nie jest pierwszym dziełem Ewy Solimy. Artystka dla swojego rodzinnego miasta wykonała najcięższą pisankę, którą można było podziwiać na świdnickim rynku dwa lata temu. Natomiast  na ulicy Łukowej znajduje się rzeźba upamiętniająca 20 lat transformacji gospodarczych, której fundatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Fundatorem tej wspaniałej granitowej ozdoby jest ojciec artystki – Bogusław Solima, właściciel firmy kamieniarskiej Piramida. Firma zajmuje się wydobyciem i obróbką granitu.

Ewa Solima jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa i rzeźby. Artystka jest autorką słubickiego pomnika Integracja I. Ten monument symbolizuje skomplikowane stosunki pogranicza polsko-niemieckiego oraz niełatwą integrację między obydwoma narodami.


Fot. Monika Wilk-Lechniak

 

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet