KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GIGANTYCZNA BOMBKA Z GRANITU

Tak, to nie żart! Z okazji zbliżających się szybkimi krokami świąt Bożego Narodzenia na świdnickim rynku stanęła ważąca 12 ton kula. Bombka autorstwa Ewy Solimy wykonana jest z granitu.

Odsłonięcie gigantycznej granitowej bombki było jedną z atrakcji „Świdnickiej Kolędy 2011”. Impreza ta była festynem połączonym ze świątecznym jarmarkiem z ozdobami oraz smakołykami i specjałami. Ponadto na świdnickim rynku stanęła żywa i ruchoma szopka, zorganizowano też nocne czytanie poezji i pokazy łyżwiarskie.

- Gigantyczna bombka na pewno będzie dużą atrakcją dla mieszkańców Świdnicy, jak i całego powiatu. Bombka o imponujących rozmiarach: 2 metry średnicy i równie imponującej wadze 12 ton, będzie stanowić ciekawostkę dla zabieganych mieszkańców, którzy w przedświątecznej gorączce trafią na świdnicki rynek. Bombkę przygotowała nasza lokalna, lecz znana już w całej Polsce artystka – Ewa Solima – mówi Zygmunt Worsa – starosta, w wywiadzie opublikowanym na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warto również zaznaczyć, iż wspomniana gigantyczna bombka z granitu nie jest pierwszym dziełem Ewy Solimy. Artystka dla swojego rodzinnego miasta wykonała najcięższą pisankę, którą można było podziwiać na świdnickim rynku dwa lata temu. Natomiast  na ulicy Łukowej znajduje się rzeźba upamiętniająca 20 lat transformacji gospodarczych, której fundatorem jest Stowarzyszenie Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich. Fundatorem tej wspaniałej granitowej ozdoby jest ojciec artystki – Bogusław Solima, właściciel firmy kamieniarskiej Piramida. Firma zajmuje się wydobyciem i obróbką granitu.

Ewa Solima jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale malarstwa i rzeźby. Artystka jest autorką słubickiego pomnika Integracja I. Ten monument symbolizuje skomplikowane stosunki pogranicza polsko-niemieckiego oraz niełatwą integrację między obydwoma narodami.


Fot. Monika Wilk-Lechniak

 

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet