SĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

SĄD OKRĘGOWY W BYDGOSZCZY

Zakończono już wznoszenie betonowej konstrukcji nowego budynku Sądu Okręgowego w Bydgoszczy i ruszyły prace montażowe elewacji.

Czytaj...
TRAWERTYN I MAKULATURA

TRAWERTYN I MAKULATURA

Blaty i podstawy stolików z trawertynu wsparte na nogach z papieru poddanego recyklingowi – tak prezentuje się realizacja…

Czytaj...
TARGI W BRAZYLII JUŻ W LUTYM

TARGI W BRAZYLII JUŻ W LUTYM

Największe Międzynarodowe Targi Kamieniarskie w Brazylii w Vitorii w stanie Espirito Santo rozpoczną się 12 lutego 2019 r.…

Czytaj...
ABA – ARCHITEKTURE BUDMA AWARD

ABA – ARCHITEKTURE BUDMA AWARD

Podczas targów BUDMA 2019 (12-15.02.2019) rozstrzygnięty zostanie, organizowany po raz pierwszy konkurs na najlepszy obiekt architektoniczny w Polsce…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

DESIGN, ARCHITEKTURA, NIERUCHOMOŚCI…

4 Design Days to największe w tej części Europy wydarzenie na rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa. Ekspozycjom towarzyszyły dyskusje o kreowaniu atrakcyjnej przestrzeni publicznej, planowaniu miast oraz o tym, jak budować konkurencyjność poprzez design.

4dd 1Przez cztery dni, 16–19 lutego, ikony światowego i polskiego designu, architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy i samorządowcy dyskutowali o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie. Spotkaniu towarzyszyły imprezy branżowe, w tym Property Forum Katowice, Housemarket Silesia Forum 2017, Forum Branży Meblowej.

Spotkanie z designem i architekturą miało miejsce w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Wykłady, dyskusje, prezentacje, gale rozdania nagród, wystawy oraz ekspozycja ponad 250 wystawców – taka była II odsłona święta architektury, designu i nieruchomości. Wydarzenie zasługuje na wyróżnienie, gdy wziąć pod uwagę frekwencję uczestników – blisko 25 tys. osób.

4dd 34 Design Days zdaje się wpisywać w potrzeby prezentacji dokonań branży kamieniarskiej dla szerszego kręgu odbiorców, czego dowodzi fakt, że na długo przed rozpoczęciem imprezy miejsc dla wystawców po prostu… zabrakło. Kto miał szczęście? Ze znanych nam swe stoiska przygotowali: firma Marmur Dulemba z Kobielic – oficjalny przedstawiciel na południową Polskę spieków kwarcowych Neolith, firma Cereser Marmi S.p.A. – anonsująca od niedawna swoją innowacyjną aplikację na urządzenia mobilne. Skądinąd kamień był eksponowany często. Wspomnijmy tu np. o aranżacji stoiska firmy Mebel Rust. Blat kamienny, ale też skóra, metal… – propozycja odważna stanowiła odpowiedź na poszukiwania konsumentów ceniących szeroko rozumianą jakość życia, w nowoczesnej, niespotykanej, funkcjonalnej i ergonomicznej formie. Premierę w Katowicach miała także najnowsza propozycja firmy Hoder.

– Granitowy zlewozmywak kuchenny skrywa pełną automatykę, więc może pełnić swe pierwotne funkcje lub powiększać powierzchnię blatu – a wszystko to dzięki mechanizmowi unoszącemu jego dno – przybliżała walory rozwiązania Natalia Głuszek.

4dd 24 Design Days dla profesjonalistów (16–17 lutego) to ponad 40 paneli dyskusyjnych, prezentacje „short stories”, debaty poświęcone trendom i kierunkom rozwoju architektury, wzornictwa przemysłowego, poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, co jest tworzywem nowoczesnych miast i jak projektować dla tzw. millenialsów, rozmowy o miastach przyszłości, rewitalizacji przestrzeni miejskiej i designie przyjaznym człowiekowi. Odnotujmy tu cieszące się sporym zainteresowaniem słuchaczy spotkanie zatytułowane „Szlachetny, elegancki, ponadczasowy – taki jest kamień”. O pięknie kamienia naturalnego mówiła Bożena Chrobak z Cereser Marmi S.p.A., a także przedstawiciele Stegu Sp. z o.o. Walory łupków dachowych w nowoczesnej i tradycyjnej architekturze prezentował Dawid Koziołek – dyrektor działu pokryć dachowych i systemów elewacyjnych firmy Rathscheck.

Rafał Dobrowolski
Fot. R. Dobrowolski

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet