STONE SCULPTURE SHOW

STONE SCULPTURE SHOW

This year's edition of Stone fair will include a stone sculpture show during which works made at the…

Czytaj...
MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

MARITIME INDUSTRY IS AS STRONG AS A STONE

The 5th edition of the International Maritime Congress was held on 8–9 June in Szczecin. The congress serves…

Czytaj...
SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

SCHOOL FOR STONEMASONS-TO-BE

The new school will be set up at the Border Protection Corps School Complex in Szydłowiec. This new…

Czytaj...
STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

STUDENTS RESTORED THE 17TH-CENTURY GRAVESTONE

Restoration of an old gravestone was a part of the internship organised by the State Construction Schools in…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Konkus Kamień 2002

KATEGORIA: KAMIEŃ W OBIEKTACH ARCHITEKTONICZNYCH

kamienNagroda główna:
JABO MARMI Zakład Obróbki Marmuru w Dębicy za budynek siedziby tygodnika Polityka w Warszawie przy ul. Słupeckiej 6, w którym wykonano elewacje z płyt granitowych Kashmir White i Verde Maritaca oraz piaskowca Śmiłów, posadzki, parapety i lady recepcyjne z granitu strzegomskiego.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne podkreślenie załuguje elegancka forma elewacji wykonanej z płyt o zharmonizowanej kolorystyce. Wielkość płyt tworzących jednolite płaszczyzny nadaje bryle budynku charakter swoistej dystynkcji. Nowoczesna forma architektoniczna nabrała klasycznych cech dzieki idealnemu zestawieniu barw i płaszczyzn kamienia co odnieść można również do wnętrz. Mocno przeszklone przestrzenie dolnej kondygnacji i wewnętrznych korytarzy rozświetlają granitowe chodniki i posadzki, przez co kamienne elementy zyskują dodatkowe malarskie efekty. Właściwie dobrane zostały także detale jak lady recepcyjne i parapety okienne wykonane z aglomeratu.

KATEGORIA: ELEMENTY ARCHITEKTONICZNE, RZEŹBA, WNĘTRZA

kamien w obiektach architektonicznych jpgNagroda główna:
PPHU GROMOS ze Strykowa za łazienkę wykonaną dla inwestora prywatnego w Łodzi.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne wyróżnienie zasługuje imponujące połączenie różnorodnych gatunków kamienia: różowego marmuru Rosa Portugallo i zielonego granitu Kerala Green. W poszczególnych elementach wystroju łazienki zachwyca harmonia barw i użylenia, trudna do osiągnięcia przy tak zróżnicowanym fakturalnie i gatunkowo materiale kmiennym. Zamysł projektanta w niezwykle precyzyjny sposób został zrealizowany przez wykonawcę robót kamieniarskich.


KATEGORIA: NAGROBEK POLSKI ROKU

nagrobek rokuNagroda główna:
Kamieniarstwo Nagrobkowe
ze Stargardu Szczecińskiego Giżynka
za nagrobek wykonany z granitu Verde Bahia według projektu mgr Albiny Gwizdały-Adamskiej dla Aerogryfu Szczecin.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Niebanalny pomysł architektury nagrobka odbiegający od schematu większości form i kształtów stosowanych w budownictwie nagrobnym. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle wyważone proporcje w układzie płyt nagrobnych, cokołu krzyża a także zagospodarowanie przestrzeni wypełnionej kostką z jasnego granitu. Niewątpliwie należy podkreślić wysoki poziom rzemiosła wykonawcy, widoczny w znakomicie obrobionych nieregularnych kształtach, jakie nadano płytom nagrobnym. Dwie płyty nagrobne, krzyż i ławeczka tworzą zamkniętą całość architektoniczną, która przyciąga uwagę, dzięki kolorystyce i fakturze zastosowanego kamienia.

NAGRODA SPECJALNA:

nagroda specjalnaKamieniarstwo Zenon Kiszkiel ze Strzegomia za posadzkę mozaikową z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Inwestorem była Parafia rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Zarówno projektant, jak i wykonawca podjęli trudne i ryzykowne zadanie uzupełnienia barokowego wnętrza świątyni posadzką z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich. Z zadania tego wywiązli się bezbłędnie – nadany bowiem został posadzce barokowy charakter. Ujawnia się to zarówno w sposobie wykonania ozdobnych rozet nawiązujących do barokowego iluzjonizmu, jak i w układzie kolorystycznym (stonowane barwy większych płaszczyzn ożywione poprzez kontrastujące elementy bieli). Ciekawe wykorzystanie zróżnicowanej kolorystyki kamienia daje wrażenie inkrustacji, a więc techniki szczególnie popularnej w okresie baroku.

 

Do not wait add your business to our directory!!

 

Add company...

 

Add small ads/strong>

to our base

 

 

Ogłoszenia...

Targi Xiamen 2012
45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
Woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Tel. +48 77 402 81 22
Advertising:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Office:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.">
     All rights reserved - Swiat-Kamienia 1999-2012
     Design and implementation: Wilinet