UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Konkurs Kamień 2015

ARCHITEKTURA
 
Kamien 2015 7Nagroda główna przypadła obiektowi Royal Wilanów, który mieści się przy ulicy Klimczaka (róg ul. Przyczółkowej) w Warszawie. Silny kamieniarski akcent jest tutaj widoczny na fasadzie, gdzie zostały użyte płyty o fakturze kanelowanej i płyty szlifowane z piaskowca „Brenna”. Łączna ilość fasady kamiennej – 5350 m kw. Prace kamieniarskie realizowała firma Kamieniarz Tadeusz Modliński. Wykonawcą jest firma ERBUD SA, inwestorem – Grupa Capital Park. Projekt wykonała firma JEMS Architekci.
Kamien 2015 4Nagroda główna przypadła również Ambasadzie i Rezydencji Ambasadora Królestwa Arabii Saudyjskiej. Budynek zlokalizowany jest w Warszawie przy ulicy Wiertniczej 30. Akcenty kamieniarskie to m.in. fasada ozdobiona płytami piaskowca „Broniów”, panele na balkonach rezydencji wykonane z białego onyksu, a także posadzki i ściany wewnątrz budynku wykończone wapieniem „Crema Ole”. Za prace kamieniarskie na fasadzie odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych GRANIT Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą jest Warbud SA. Projekt wykonała firma XY Studio.


Kamien 2015 3Jury przyznało także nagrodę specjalną za wykonanie historycznej mapy Łodzi przy al. Politechniki 5 przez firmę Labradoryt Zakład Obróbki Kamienia Ludosław Wenerski. Mapa została wykonana z kamienia „Nero Zimbabwe” o grubości 5 cm i blachy kwasoodpornej. Projekt wykonała Agnieszka Staszczyszyn (Group-Arch). Inwestorem jest Fabryka Biznesu Sp. z o.o.

RZEŹBA

kamien 2015 5Nagrodzony „Herkules Gostyniński”, wykonany przez Tadeusza Biniewicza, stoi w Osinach k. Gostynina. Pomnik zaprojektowany został przez Tadeusza Biniewicza i Marcina Majchrzaka. Do wykonania rzeźby wykorzystano 10 ton granitu.Kamien 2015 1Główną nagrodę ex aequo w tej kategorii otrzymała też Stupa Buddyjska zlokalizowana w Bułgarii. Do wykonania stupy firma Piramida sp. z o.o. wykorzystała elementy z granitu strzegomskiego ważące 94 tony! Projekt sporządził Wojciech Kossowski. Inwestorem był Związek Buddystów.


Kamien 2015 6Nagroda specjalna powędruje do firmy MURKAM Usługi Kamieniarsko-Budowlane Leon Czerwiński za rzeźbę „Korona Himalajów”, która stanęła we Władysławowie. Rzeźba składa się z czternastu bloków szwedzkiego kwarcu „Waza Stein”, symbolizujących 14 szczytów Karakorum i Himalajów, o wysokości od 2,5 do prawie 5 metrów. Projekt wykonali: prof. Sławoj Ostrowski, Marzena i Jacek Bruzdowicz. Inwestorem jest Aleja Gwiazd Sportu.
NAGROBEK

Kamien 2015 2Spośród zgłoszonych realizacji zwyciężył nagrobek śp. Romany Chudzik, który został zaprojektowany i wykonany w Pracowni Rzeźbiarskiej Andrzeja Weremczuka. Nagrobek znajduje się na cmentarzu w Łodzi przy ulicy Smutnej. Stanowi nowoczesne założenie kaplicy nagrobnej, nawiązującej do tradycji łódzkich grobów rodzinnych. Do realizacji wykorzystano marmur Bardigilio, Czarny Belfast antykowany i skały z granitu szwedzkiego w połączeniu z witrażem.


 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet