UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

FESTYN KAMIENIA

Festyn Kamienia to cykliczna plenerowa impreza odbywająca się w Strzegomiu na wiosnę, poświęcona promocji lokalnego kamieniarstwa, które w tym akurat rejonie kraju ma bardzo silną reprezentację, wywodzącą się z głębokich tradycji eksploatacji istniejących tu złóż szarych granitów. Pomysł jej organizowania narodził się w gronie redakcyjnym Świata Kamienia. Odbywa się od 2003 roku i jako impreza o charakterze otwartym przyciąga nie tylko kamieniarzy ale i mieszkańców miasta i okolic, wzbudzając zainteresowanie również w odleglejszych częściach kraju. Organizatorzy (właściciele firm kamieniarskich, urząd miasta i redakcja Świata Kamienia) z dużą starannością przygotowują program kolejnych edycji festynu, w którym jest miejsce nie tylko na prezentację firm kamieniarskich, ich potencjału produkcyjnego, wyrobów i usług, ale też na szereg atrakcji, jak m.in. popisy światowej sławy siłaczy, występy kabaretów, turnieje piłkarskie. Każdy Festyn Kamienia puentuje wieczorny koncert gwiazdy polskich scen muzycznych. Można więc było w Strzegomiu usłyszeć Marylę Rodowicz, zespół Hey, Elektryczne Gitary, Pawła Kukiza z zespołem Piersi. 

2007, 2006, 2005, 2004, 2003

BAL KAMIENIARSKI

Bal Kamieniarski w zamyśle organizatora - redakcji Świata Kamienia - stanowi wydarzenie o charakterze prestiżowym. Odbywa się w styczniu, w pięknej oprawie, w samym centrum Polski, w łódzkim hotelu GRAND, do którego przybywają przedsiębiorcy rynku kamieniarskiego z całego kraju w towarzystwie osób towarzyszących, by wspólnie czcić karnawał przy żywej muzyce, wysmakowanej kuchni, ciesząc się występami zaproszonych gwiazd. Stało się szlachetną regułą dorocznych Bali Kamieniarskich, że w ich trakcie jest przeprowadzana aukcja prac wychowanków domów dziecka, z których dochód przekazywany jest na pomoc dzieciom poszkodowanym przez życie.

Centralnym wydarzeniem każdego Balu Kamieniarskiego jest ogłoszenie zwycięzców konkursu KAMIEŃ na najlepszą realizację z użyciem kamienia w zakresie szeroko rozumianej architektury, nagrobkarstwa i rzeźby. Ideą przyświecającą organizacji tego rodzaju imprezy środowiskowej była chęć zwrócenia społecznej uwagi na tę część branży budowlanej, która jest w stanie podnosić jakość polskiej architektury pod względem materiałowym i wykonawczym, modelować upodobania i potrzeby estetyczne Polaków w zakresie kształtowania przestrzeni mieszkalnej, miejskiej, placów, parków, ulic, cmentarzy itd. Jak dotąd Bale Kamieniarskie przyciągnęły uwagę przedstawicieli polskiego świata politycznego, władz i paneuropejskich organizacji kamieniarskich działających na rzecz tworzenia lobby krajów Unii Europejskiej, a także środowisk artystycznych, głównie rzeźbiarskich. 

2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001

KONKURS KAMIEŃ

Konkurs KAMIEŃ do roku 2005 organizowany był w cyklu rocznym, a od roku 2006 w cyklu dwuletnim. Jego promotorem jest redakcja Świata Kamienia, która poprzez formułę konkursu pragnie promować najciekawsze, nowatorskie, czy wyjątkowe pod względem designerskim realizacje z zastosowaniem kamienia powstałe na terenie Polski w okresie objętym poszczególną edycją konkursu. W ocenie podkreślane są kunszt, jakość wykonania, stopień zaawansowania technologicznego, wizja architektoniczna lub artystyczna, styl, wymowa dzieła. Redakcja przywiązuje sporo uwagi do rozpropagowania nagrodzonych obiektów we wszelkich dostępnych mediach, by zwrócić uwagę fachowców, inwestorów, środowisk twórczych a także przeciętnego Polaka na kamienny materiał, możliwości jego zastosowania oraz potencjał związany z kształtowaniem wystroju wnętrz, przestrzeni ogrodu, obejścia, czy formy obiektów budowlanych.

 

 

2005, 2004, 2003, 2002, 2001

NASZA DZIAŁALNOŚĆ

Podkategorie

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet