KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Konkurs Kamień 2019

Laureaci konkursu Kamień 2019

Jury tegorocznej edycji konkursu Kamień 2019 przyznało statuetki Kariatyd za najlepsze realizacje kamieniarskie w tradycyjnych kategoriach. To już 12. taka rywalizacja z inicjatywy magazynu „Świat Kamienia”.

Dlaczego warto stanąć do walki o Kariatydę? Udział w konkursie organizowanym przez redakcję dwumiesięcznika „Świat Kamienia” może wziąć każda kamieniarska realizacja! Na zwycięzców czeka darmowa promocja na łamach „Świata Kamienia” i w mediach elektronicznych oraz statuetka Kariatydy, która stanowiąc o kunszcie laureata, będzie potwierdzeniem jakości w oczach jego klientów i kontrahentów. Jeżeli więc tworzą Państwo niezwykłe rzeczy z kamienia, jeżeli w Państwa okolicy powstawać będzie projekt zasługujący na uwagę – zawsze zapraszamy do kontaktu z naszą redakcją.

Tu przypomnijmy, że termin nadsyłania zgłoszeń na konkurs Kamień 2019 minął 30 sierpnia br. Na długo wcześniej o szczegółach konkursu informowaliśmy na naszych łamach, a zainteresowani mogli się zgłaszać poprzez wypełnienie formularza i przesłanie go razem z fotografiami realizacji na adres mailowy, korzystając z naszej witryny internetowej (www.swiat-kamienia.pl). Jury ustaliło, że propozycje można było zgłaszać w ramach jednej z trzech kategorii: „Kamień w obiektach architektonicznych”, „Nagrobek” oraz „Elementy architektoniczne, rzeźba, wnętrza”. I tym razem nadesłane prace poznała ceniona w branży kamieniarskiej kapituła, która swój werdykt oparła na takich kryteriach jak: indywidualny charakter realizacji, jakość jej wykonania, spójność kompozycji, wartość artystyczna. Kogo spośród nominowanych oceniła najwyżej?


NASZ WERDYKT 2019

Jury pod przewodnictwem redaktor naczelnej magazynu „Świat Kamienia” Adriany Czekaj, w składzie: dr Renata Wysocka, Stanisław Sitarz, Józef Maślaniec po zapoznaniu się z nadesłanymi realizacjami postanowiło wyłonić zwycięzców konkursu Kamień 2019 i nagrodzić statuetkami Kariatyd za najlepsze realizacje kamieniarskie.
W kategorii „Kamień w architekturze” ex aequo zwyciężył pałac „Noce i dnie”, zlokalizowany w miejscowości Nowa Pogorzel k. Mińska Mazowieckiego oraz biurowiec Dominanta Praska, położony na warszawskiej Pradze. Nagrodą specjalną jury nagrodziło Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel – basen z wykorzystaniem granitu Nero Impala, zlokalizowany w miejscowości Gola Dzierżoniowska (Niemcza, woj. dolnośląskie).
W kategorii „Rzeźba, wnętrza, elementy architektoniczne” ex aequo zdobyły rzeźby ogrodu Pałacu Branickich w Białymstoku oraz rzeźbie Jana Himilsbacha stojącej w Strzegomiu, wykonanej przez Patryka Nieczarowskiego. Nagroda specjalna powędrowała do Ewy Solimy za ponaddwumetrowy kamienny budzik. Autorem zwycięskiej realizacji w kategorii „Nagrobek” okazał się po raz kolejny Andrzej Weremczuk.

Nagrody – statuetki Kariatydy – wręczone zostaną podczas targów Stone w Poznaniu. W tym wydaniu „Świata Kamienia” prezentujemy nagrodzone realizacje.

ARCHITEKTURA


focusNagroda główna przypadła Pałacowi „Noce i dnie”, który znajduje się w miejscowości Nowa Pogorzel niedaleko Mińska Mazowieckiego. Wyjątkową dbałością o detal wyróżniają się wykonane z hiszpańskiego marmuru Crema Marfil Emperador posadzki i schody oraz frezowane nakrywy dające powierzchnię 1200 m kw, które zostały pocięte waterjetem na miarę, a po zamontowaniu spolerowane na jednolitą powierzchnię. Inwestorem i projektantem była Halina Grązka. Prace kamieniarskie wykonała firma Focus Dariusz Duda z Warszawy.


fot. Pałac „Noce i dnie” w Nowej Pogorzeli k. Mińska Mazowieckiego

Czytaj więcej

Konkurs Kamień 2015

ARCHITEKTURA
 
Kamien 2015 7Nagroda główna przypadła obiektowi Royal Wilanów, który mieści się przy ulicy Klimczaka (róg ul. Przyczółkowej) w Warszawie. Silny kamieniarski akcent jest tutaj widoczny na fasadzie, gdzie zostały użyte płyty o fakturze kanelowanej i płyty szlifowane z piaskowca „Brenna”. Łączna ilość fasady kamiennej – 5350 m kw. Prace kamieniarskie realizowała firma Kamieniarz Tadeusz Modliński. Wykonawcą jest firma ERBUD SA, inwestorem – Grupa Capital Park. Projekt wykonała firma JEMS Architekci.

Czytaj więcej

Konkurs Kamień 2013

RZEŹBA

rzezbaNagrodzony Pomnik św. Jana Kantego, Patrona Politechniki Opolskiej stoi przy ul. Prószkowskiej 76 w Opolu. Pomnik został zaprojektowany przez prof. dr. hab. Ryszarda Gluzę z wrocławskiej ASP. Wykonawcy: Radosław Keler, Marek Wikar i Ryszard Gluza. Postać św. Jana Kantego wykonana została z marmuru Sławniowice szare, aranżacja architektoniczna z dolomitu Sławniowice złociste, a stopnie z granitu Strzelin. Wymiary obiektu: dł. 560, szer. 500, wys. 440 cm.

Czytaj więcej

Konkurs Kamień 2011

KATEGORIA: KAMIEŃ W OBIEKTACH ARCHITEKTONICZNYCH

muzeum chopinaNagroda główna:
Muzeum Chopina w Warszawie
– Największym problemem było ręczne wnoszenie krętymi i wąskimi schodkami grubych na 3 cm płyt o wymiarach 140 na 140 cm – mówi Paweł Bereza, właściciel firmy Pamir. – Dodatkowo komplikował sprawę fakt, że prace odbywały się w cennym obiekcie zabytkowym i co chwila odkrywano w nim coś nowego, co zmuszało architektów do dokonywania zmian w projektach. To było trudne, ale jednocześnie ambitne zadanie.
Zapytany jak to się stało, że Pamir otrzymał tak prestiżowe zlecenie na inwestycji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Paweł Bereza powiedział: – Polecił nas architekt całego przedsięwzięcia, pan Grzegorz, z którym już współpracowaliśmy i był z tej współpracy zadowolony.

Czytaj więcej

Konkurs Kamień 2009

KATEGORIA: KAMIEŃ W OBIEKTACH ARCHITEKTONICZNYCH

PRZEMYSLNagroda główna: 
Muzeum narodowe ziemi przemyskiej
Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej zostało zgłoszone do nagrody im. Miesa van der Rohe, najbardziej prestiżowej nagrody architektonicznej w Europie. Projekt budynku muzeum wyłoniony został w konkursie, do którego przystąpiło ponad 100 biur projektowych. Wygrała koncepcja biura KMK Kozień Architekci z Krakowa. Silny kamieniarski akcent stanowi elewacja wykonana z pasów trawertynu Romano Classico grubości 4 cm. Kamień jest szlifowany, nie wypełniany, zamontowany na konstrukcji wentylowanej. Powierzchnia kamiennej elewacji to 2 tys. m kw.

Czytaj więcej

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet