UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

PROJEKTY REWALORYZACJI PRZESTRZENI PUBLICZNYCH W POZNANIU

poznańChoć inwestycje nie są zlokalizowane blisko siebie, łączy je jedno – duża wartość historyczna i społeczna. Jedne z najważniejszych miejsc w mieście: Stary Rynek, plac Kolegiacki i Rynek Łazarski już niedługo całkowicie zmienią swoje oblicze.

W połowie grudnia minionego roku Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta przedstawiło podczas posiedzenia Komisji Polityki Przestrzennej i Rewitalizacji stan prac nad najważniejszymi projektami rewaloryzacji przestrzeni publicznych w Poznaniu. Stary Rynek zostanie zmodernizowany za prawie 54 mln zł, połowę tej sumy dokłada Unia Europejska. Najważniejszym efektem inwestycji jest zrównanie poziomu chodnika z płytą oraz ułożenie nowej nawierzchni. Większość płyty zostanie pokryta nową, wielobarwną kostką kamienną. Ciągi piesze wciąż będą wyłożone płytami granitowymi. W niektórych miejscach będzie można spotkać obecną kostkę, która zostanie wyselekcjonowana. Już w maju miasto planuje ogłosić przetarg w trybie „zaprojektuj i buduj”. Prace terenowe nad nowym Starym Rynkiem mają się rozpocząć jesienią 2021 r. i potrwać do wiosny 2023 r. Z kolei plac Kolegiacki ma zostać wyłożony naturalnym porfirem. Jeszcze w tym roku miasto wyda na ten cel ponad 31 mln zł.

Prace budowlane mają zakończyć się do połowy 2020 r. Radni mają też nadzieję rozstrzygnąć trzeci przetarg – na przebudowę Rynku Łazarskiego. Najniższą ofertę, opiewającą na 42,4 mln zł, złożyła Skanska. Oprócz samej płyty rynku, która zostanie pokryta kamienną kostką, mieszkańcy zyskają fontannę, dwie łąki kwietne oraz miejsce zabaw dla dzieci. Rejon, w którym następuje duży spadek terenu, od strony ul. Głogowskiej, zostanie zagospodarowany w formie amfiteatralnej, dzięki czemu w przyszłości będzie mógł on służyć wydarzeniom kulturalnym.

Oprac
. KC
Fot. Demiurg

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet