UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WOLSKI WYGRYWA KOLEJNY PRZETARG

wolskiPrzedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski” z Kluszkowiec obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Pracownicy firmy to w większości pienińscy górale, nierzadko wychowankowie właściciela, który nieprzerwanie kształci młode kadry w zawodzie kamieniarskim.

Na koncie doświadczonych fachowców jest wiele wysoko cenionych robót, a świadectwem zaufania dla wysokiej jakości rzemiosła – listy referencyjne, podziękowania od inwestorów i wyłanianie firmy, która często staje do przetargów w ramach przepisów o zamówieniach publicznych. Kamieniarze z Kluszkowiec podejmowali się mnóstwa prac na obiektach użyteczności publicznej, ich dziełem są m.in.: 16 stacji warszawskiego metra, budynki dworców PKP w Kielcach i Tczewie, wnętrza budynku Polsatu w Warszawie, posadzki w Galerii Łódzkiej i Galerii Kraków, a także rewitalizacje rynków w Nowym Targu, Daleszycach i Bystrzycy Kłodzkiej, placu Niepodległości w Krakowie, nawierzchnie rynków w Starym Sączu, Jaworze i Bieczu. Ponad 30 lat temu firma solidnie wykonała prace kamieniarskie na rzecz Kolegiaty Jarosławskiej. Do tej bogatej listy zrealizowanych prac dołączy nie mniej spektakularna. Otóż na początku grudnia 2019 roku Wolski wygrał przetarg nieograniczony na modernizację płyty rynku w Jarosławiu, zobowiązując się wykonać to zadanie do 15 października 2021 roku.

Koszt inwestycji wyniesie 9 280 000 zł. Zakres robót obejmuje m.in. budowę wodociągów, studni multimedialnych, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, słupów oświetleniowych, naświetlaczy posadzkowych, linii energetycznych zasilających oświetlenie oraz fontannę, a także realizację dwuelementowej fontanny, rozbiórkę obecnych i budowę nowych nawierzchni i chodników wykonanych m.in. z kilku rodzajów porfiru, a także bazaltu i granitu.

Oprac. KC
Fot. www.jaroslaw.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet