WOLSKI WYGRYWA KOLEJNY PRZETARG

WOLSKI WYGRYWA KOLEJNY PRZETARG

Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „Wolski” z Kluszkowiec obchodzi w tym roku 35-lecie działalności. Pracownicy firmy to w większości pienińscy górale,…

Czytaj...
TARGI ROCALIA 2019

TARGI ROCALIA 2019

W Lionie we Francji zakończyły się trwające 3 dni, od 3 do 5 grudnia, targi kamienia naturalnego Rocalia…

Czytaj...
KARIATYDY WRĘCZONE! KONKURS KAMIEŃ 2019 ROZSTRZYGNIĘTY!

KARIATYDY WRĘCZONE! KONKURS KAMIEŃ 2019 ROZSTRZYGNIĘTY!

W pierwszym dniu targów Stone w Poznaniu, środę 20 listopada, odbyło się uroczyste wręczenie KARIATYD - statuetek, nagród…

Czytaj...
MISTRZ PIASKOWANIA 2019

MISTRZ PIASKOWANIA 2019

Tegorocznym zwycięzcą w konkursie na Mistrza Piaskowania został Michał Gałan z Lelkowa. Organizatorem konkursu jest redakcja czasopisma Świat…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TARGI GLASS - PODSUMOWANIE

glass2019Przez cztery dni szkło było głównym bohaterem spotkania branży. Jedyne w Polsce targi szklanego biznesu dobiegły końca. W Poznaniu, w trakcie GLASS 2019 można było nie tylko śledzić najnowsze trendy w przemyśle szklarskim, zobaczyć nowoczesne maszyny, ale także docenić walory szkła w architekturze wnętrz i sztuce użytkowej.

Tegoroczna edycja to nie tylko więcej ekspozycji, ale także zwiedzających targi profesjonalistów. Na GLASS 2019 i odbywających się w tym samym czasie targach branży kamieniarskiej STONE swoją ofertę prezentowało ponad 300 wystawców. A 60 proc. z nich to firmy zagraniczne m.in. z : Chin, Czech, Izraela, Korei Południowej, Niemiec, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Włoch czy Wielkiej Brytanii.

- Kamień i szkło to zgrany duet. Mówi się, że niebawem inteligentne maszyny staną się sercem wielu firm. Być może to prawda, ale to właśnie uczucia, emocje i bezpośrednie spotkania są domeną ludzi. Temu mają służyć targi. Bezpośrednim spotkaniom – mówiła 20 listopada podczas oficjalnego otwarcia targów GLASS i STONE Elżbieta Roeske, wiceprezes Grupy MTP.

Maszyny były mocną stroną GLASS. W pawilonie ósmym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich można było zobaczyć jak pracują, dotknąć i poznać walory poszczególnych urządzeń pytając o szczegóły obecnych na stoiskach ekspertów.

Odwiedzając metropolie współczesnego świata wyraźnie widać, że pozostające kiedyś w sferze marzeń szklane budynki dominują coraz bardziej w przestrzeni miast. Przejrzyste fasady, wielkogabarytowe okna to trendy nowoczesnej architektury.

Glass od dawna są lustrem branży i widoczne na rynku trendy odzwierciedla co roku targowa ekspozycja.
- Obserwujemy zmiany w architekturze. Widzimy, że klienci poszukują coraz bardziej specjalistycznych rozwiązań żeby nadążyć za aktualnymi trendami w budownictwie. Targi Glass są odpowiedzią na te potrzeby. To miejsce spotkań zarówno firm, które oferują maszyny do montażu i transportu wielkogabarytowego szkła jak i potencjalnych klientów realizujących inwestycje z wykorzystaniem szklanych fasad czy niecodziennych rozwiązań we wnętrzach z użyciem szkła (…). Po intensywnych czterech targowych dniach i odbytych wielu rozmowach mam poczucie, że to się udaje – mówiła po zakończeniu targów Marta Szydłowska, dyrektor targów GLASS.

Oferta wystawców Glass była obiektem zainteresowania w szczególności producentów wyrobów ze szkła w tym okien, zakładów szklarskich, projektantów, architektów, firm wykonawczych realizujących inwestycje z wykorzystaniem szkła. Oczekiwania wystawców są podobne. Każdy chce zainteresować swoją ekspozycją oraz pozyskać nowych klientów.
Zróżnicowana tematycznie ekspozycja przyciągneła na GLASS zwiedzających z zagranicy. Byli wśród nich członkowie izb przemysłowych i rzemieślniczych mających swoją siedzibę w różnych krajach Europy. Jedną z nich byłą niemiecka izba rzemieślnicza – Handwerkskammer Frankfurt (Oder) – Region Ostbrandenburg, będąca podmiotem prawa publicznego reprezentującego interesy rzemiosła i jej zakładów członkowskich na płaszczyźnie politycznej i gospodarczej, na szczeblu regionalnym i ogólnokrajowym.

Goszczący w Poznaniu członkowie niemieckiej izby rzemieślniczej potwierdzili, że trendem w budownictwie obserwowanym także w Niemczech jest wzrost zapotrzebowania na szkło wielkogabarytowe.
Tradycją targów GLASS są pokazy wyrobu produktów szklanych, zdobienia, grawerowania szkła, fusingu czy wykonywania witraży. Co roku w to niecodzienne widowisko zaangażowane były inne firmy. W tym roku swój debiut na targach GLASS miało krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła. Na stoisku tłumnie obserwowano mistrzowskie techniki powstawania szklanych precjozów.

Jak podkreślał Wojciech Frydrych z Centrum Dziedzictwa Szkła to klient decyduje co w danym sezonie jest modne.
 - Nasze wzornictwo determinuje rynek. Centrum Dziedzictwa Szkła odwiedzają goście z całego świata doceniając kunszt naszych mistrzów. To miejsce zostało powołane aby zaprezentować potencjał zagłębia szklarskiego w Krośnie. Pokazujemy wszystko poprzez grawerowanie, szlifowanie fusingowanie (…) – mówił Wojciech Frydrych.
W tym roku w strefie pokazów królowało szkło z recyklingu. Jak zauważyła Justyna Bieńkowska z Pracowni Tynka wykorzystanie surowców wtórnych a nie wszędobylskiego plastiku to nie tylko modny, ale konieczny trend.

 - Głównym produktem naszej pracowni są naczynia, które wykonujemy z użytych wcześniej butelek. Wszystkie pochodzą z recyklingu a pomysł zrodził się kiedy otworzyłam pracownię i pomyślałam, że butelki to surowiec tani, dostępny i praktyczny. Nasze naczynia dobrze się sprawdzają jako prezent wywołując efekt WOW. Trafiają też w gusta osób, którym na sercu leży troska o środowisko – przekonywała Justyna Bieńkowska.

Targi Glass trwały od 20 do 23 listopada równolegle z targami branży kamieniarskiej Stone. Ekspozycję można było zwiedzić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Fot i materiały:  www.targiglass.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet