NIEZWYKŁY MOST W WIETNAMIE – PODTRZYMUJĄ GO KAMIENNE DŁONIE

NIEZWYKŁY MOST W WIETNAMIE – PODTRZYMUJĄ GO KAMIENNE DŁONIE

Kilkanaście dni temu uroczyście otwarto niezwykłą konstrukcję. To Złoty Most znajdujący się w górskim resorcie Ba Na Hills…

Czytaj...
W KOLONII ODKRYTO KAMIENNE POZOSTAŁOŚCI RZYMSKIEJ BIBLIOTEKI

W KOLONII ODKRYTO KAMIENNE POZOSTAŁOŚCI RZYMSKIEJ BIBLIOTEKI

Naukowcy ustalili przeznaczenie starożytnego gmachu, którego ruiny zostały odkopane w ubiegłym roku. Okazało się, że jest to najstarsza…

Czytaj...
COSENTINO W POLSCE ZAPRASZA KAMIENIARZY NA GRAND OPENING

COSENTINO W POLSCE ZAPRASZA KAMIENIARZY NA GRAND OPENING

W dniu 13 września 2018 r. o godz. 19:00 w Parzniewie pod Warszawą, przy. ul. Św. Tomasza 4,…

Czytaj...
BIUROWIEC IMMOBILE K3 ODSŁANIA SWOJE OBLICZE

BIUROWIEC IMMOBILE K3 ODSŁANIA SWOJE OBLICZE

Prace budowlane przy bydgoskim biurowcu zmierzają do końca. Elewacja Immobile K3 jest już prawie całkowicie ukończona. Projektanci postawili…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

SYMPOZJUM RZEŹBY W GRANICIE – STRZEGOM 2018

strzegoPlener rzeźby w granicie na stałe wpisał się w kalendarz jako ważne wydarzenie kulturalne, które w ciekawy sposób promuje sztukę, kamień naturalny granit oraz branżę kamieniarską. Dużymi krokami zbliża się kolejny plener, który potrwa od 1 lipca do 5 sierpnia br.

Zmianie uległa  formuła wydarzenia, bowiem zaproszono rzeźbiarzy z  uczelni artystycznych w Polsce, gdzie funkcjonują liczące się wydziały i katedry zajmujące się rzeźbą. W tegorocznej edycji weźmie udział ośmiu uczestników, tj. Robert Kaja z Gdańska, Marcin Nosko z Krakowa, Norbert Sarnecki z Poznania, Mateusz Wójcik z Warszawy, Grzegorz Niemyjski z  Wrocławia, a także Robert Buczek z Ołomuńca w Czechach.  W wydarzeniu wezmą udział również lokalni artyści – Ewa Solima oraz Patryk Nieczarowski – absolwenci Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Oficjalne otwarcie pleneru nastąpi 1 lipca (niedziela) br. w CAS Karmel w Strzegomiu. Podczas trwania pleneru planuje się zorganizowanie trzech konferencji. Pierwsza z nich będzie poświęcona prezentacji dorobku kulturalnego Strzegomia,  charakteru złóż granitu zlokalizowanych w okolicy oraz pokazaniu wybranych miejscowych twórców i ich dzieł. Druga konferencja stanowić będzie autoprezentację dorobku rzeźbiarskiego ośmiu uczestników sympozjum. Natomiast  największa – która odbędzie się w dniu wernisażu, czyli 5 sierpnia br. poświęcona będzie rzeźbie w przestrzeni publicznej. Swoje prelekcje wygłoszą rzeźbiarze i teoretycy z Polski i Czech, przedstawiona zostanie także historia plenerów rzeźby w Strzegomiu.  W tym samym dniu autorzy prac zaprezentują na strzegomskim rynku dzieła powstałe podczas tegorocznego  pleneru. Rzeźby zostaną także  wyeksponowane we Wrocławiu i w październiku staną w pobliżu Akademii Sztuk Pięknych przy Odrze na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, w jednym z najpiękniejszych miejsc spacerowych we Wrocławiu.

Intencją rzeźbiarza pełniącego funkcję komisarza tegorocznego sympozjum – Grzegorza Niemyjskiego jest  promocja rzeźby w kamieniu oraz poszerzenie kontaktu Strzegomia z różnymi środowiskami rzeźbiarskimi. W planach jest przewiezienia i eksponowania dzieł w Legnicy, Lubinie oraz Bydgoszczy.
Tegoroczne prace będą różnorodne, tzn. o różnym charakterze stylistycznym – jedne abstrakcyjne, inne zaś nawiązujące do postaci ludzkiej. Artyści zaopatrzeni już w materiał rzeźbiarski  ulokują się w kilku firmach kamieniarskich, tj. w Kamieniarstwie D&J&T Gromiec,  firmie Granex, Litos oraz Kamieniarstwie Zenon Kiszkiel.
Strzegom serdecznie zaprasza wszystkich entuzjastów sztuki oraz granitu!

Oprac. Monika Wilk-Lechniak
Fot. archiwum ŚK

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet