GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 13 września 2018 roku. Podczas…

Czytaj...
ZBLIŻA SIĘ PIERWSZY TERMIN ZGŁOSZEŃ NA TARGI BUDMA 2019

ZBLIŻA SIĘ PIERWSZY TERMIN ZGŁOSZEŃ NA TARGI BUDMA 2019

Do 27 września każda z firm, która podejmie decyzję o udziale w targach, może liczyć na najbardziej atrakcyjną…

Czytaj...
KWARCYT PATAGONIA OD MARKI INTERSTONE

KWARCYT PATAGONIA OD MARKI INTERSTONE

Patagonia to rzadka, egzotyczna odmiana kwarcytu o licznych prześwitach i ferii odcieni. Delikatna kremowo-beżowa baza łączy się ze…

Czytaj...
TRWA BUDOWA MUZEUM LUDOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH W SZYDŁOWCU

TRWA BUDOWA MUZEUM LUDOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH W SZYDŁOWCU

Zakończył się kolejny etap prac – łącznie wykonano już 70 zaplanowanych robót. Obecnie robotnicy pokrywają elewację gmachu. Fasada…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W WARSZAWIE STANĄ DWA GRANITOWE POMNIKI SMOLEŃSKIE

pomniki smolKamienny monument poświęcony ofiarom katastrofy ma stanąć po lewej stronie Grobu Nieznanego Żołnierza. Po drugiej stronie zostanie zlokalizowany obelisk upamiętniający Lecha Kaczyńskiego.
Pod koniec lutego ruszyły prace nad budową Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Teren został ogrodzony; powstaje tam stalowy szkielet w kształcie dużego namiotu, który ma ochraniać ekipy budowlane przed kapryśną pogodą. Zgodnie z koncepcją wyłonioną w drodze konkursowej pierwszy z monumentów  to granitowy obelisk wyrastający z przykrytego szkłem wykopu.

Autorem projektu jest Jerzy Kalina, znany rzeźbiarz, scenograf i performer. Pomnik będzie miał formę zbliżoną do trójkąta. Kilkumetrowy monument powstanie z ciemnoszarego granitu. Obelisk ma wyrastać z przykrytego szkłem wykopu nawiązującego do dołów śmierci w lesie katyńskim. To przypomnienie, że polska delegacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele zginęła w drodze do Katynia. Wokół pomnika powstanie rozległy plac wyłożony jasnoszarym granitem.

Monument upamiętniający Lecha Kaczyńskiego będzie inny. Komitet Społeczny Budowy Pomników Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej zdecydował się zrealizować jeden ze zgłoszonych na konkurs projektów autorstwa Stanisława Szwechowicza i Jana Raniszewskiego. To sylwetka prezydenta Lecha Kaczyńskiego na kamiennym cokole. Zgodnie z sugestiami Sądu Konkursowego uległ pokonkursowym modyfikacjom.

Obydwa pomniki pierwotnie miały zostać uroczyście odsłonięte 10 kwietnia br. Tego dnia przypadać będzie ósma rocznica katastrofy smoleńskiej. Jednak już dziś wiadomo, że ukończenie monumentów do tego dnia jest niemożliwe.

Oprac. DŚ
Fot. wikipedia.org

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet