ABA – ARCHITEKTURE BUDMA AWARD

ABA – ARCHITEKTURE BUDMA AWARD

Podczas targów BUDMA 2019 (12-15.02.2019) rozstrzygnięty zostanie, organizowany po raz pierwszy konkurs na najlepszy obiekt architektoniczny w Polsce…

Czytaj...
LEON CZERWIŃSKI LAUREATEM PLEBISCYTU ORŁA POMORSKIEGO

LEON CZERWIŃSKI LAUREATEM PLEBISCYTU ORŁA POMORSKIEGO

Właściciel firmy kamieniarskiej Murkam z Przodkowa, Leon Czerwiński został tegorocznym Laureatem plebiscytu Orła Pomorskiego. Uhonorowani statuetkami z brązu…

Czytaj...
KONFERENCJA Z OKAZJI 50 LECIA PRACY NAUKOWEJ PROF. DR HAB. JANUSZA SKOCZYLASA

KONFERENCJA Z OKAZJI 50 LECIA PRACY NAUKOWEJ PROF. DR HAB. JANUSZA SKOCZYLASA

Pracownicy Zakładu Geologii Dynamicznej i Regionalnej Instytutu Geologii UAM w Poznaniu serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: CZŁOWIEK…

Czytaj...
WEŹ UDZIAŁ W WYZWANIU COSENTINO!

WEŹ UDZIAŁ W WYZWANIU COSENTINO!

Grupa Cosentino już po raz trzynasty ogłosiła globalny konkurs Cosentino Design Challenge, mający na celu promocję kreatywności i…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

TARGI STONE 2017 – PIERWSZY DZIEŃ ZA NAMI

stone2017Gala otwarcia targów STONE i odbywających się w tym samym czasie (22-25.11.2017) targów GLASS rozpoczęła pierwszy dzień wydarzeń dla branży kamieniarskiej i szklarskiej. Targi potrwają do soboty.

Tegoroczna impreza targowa to aż cztery szczelnie zapełnione pawilony (hale nr 7, 7A, 8, 8A). Ponad 200 wystawców robi wrażenie, gdy wspomnieć, że niektórzy, a na pewno dostawcy narzędzi kamieniarskich już pod koniec pierwszego dnia targów cieszyć się mogli nadspodziewanie dużym zainteresowaniem przybyłych. Pady szlifierskie, segmenty, tarcze, linki diamentowe... - te i podobne akcesoria stanowiły motyw przewodni rozmów na stoiskach, co szczególnie musi cieszyć firmy z Chin. Chciałoby się powiedzieć – panował ruch jak w Rzymie.
Co ciekawsze, pośród zaopatrujących w ten sposób swe zakłady kamieniarskie w niezbędne narzędzia obróbcze dominowali przedsiębiorcy spoza Polski. Ukraińcy, Czesi, ale też np. Litwini i Łotysze przybyli do Poznania nadspodziewanie tłumnie. Te i podobne symptomy gwarantują udane targi.
Pierwszy dzień targów zapisał się oficjalnymi ceremoniami.
 
Złoty Medal
Podczas Gali uroczyście wręczono Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich na targach STONE. Pierwszy w historii targów STONE Złoty Medal trafił do firm Rodlew QMD & ATMSolutions, które zgłosiły do konkursu wspólny produkt – STONEDRILL 5070. O urządzeniu pisaliśmy całkiem niedawno na łamach "Świata Kamienia".
Accantus Aureus
Podczas gali otwarcia wręczono również statuetki Accantus Aureus. Sukces na targach zależy m.in. od przyjętej strategii marketingowej. Tę strategię należy dobrze przełożyć na realizację stoiska, w tym na rozwiązania graficzne i architektoniczne. Międzynarodowe Targi Poznańskie przyznając nagrodę Złotego Akanta wyróżniły firmy, które najlepiej realizują te cele. Wśród uhonorowanych znaleźli się:
JET SYSTEM Sp. z o.o. Sp.k.
Pawilon 7A, stoisko 1
CERESER MARMI s.p.a.
Pawilon 8A, stoisko 7
HALLINDENS GRANIT AB
Pawilon 8A, stoisko 3
TIERA STONES Sp. z o.o., Sp. K.
Pawilon 8A, stoisko 11
MAGMA Hurtownia Kamienia
Pawilon 8A, stoisko 25
PAMIR Sp. z o.o.
Pawilon 8A, stoisko 31
Targi GLASS
SORTER Sp. J.
Pawilon 8, stoisko 4
ITA Sp. z o.o., Sp. K.
Pawilon 8, stoisko 20
Jubileusze
Podczas uroczystości uhonorowano firmy i instytucje obchodzące w tym roku swoje jubileusze. Pamiątkowe statuetki przyjęli przedstawiciele MC Diam z okazji Jubileuszu 25-lecia firmy, Kuriera Kamieniarskiego z okazji Jubileuszu 20-lecia oraz firmy ABRA z okazji Jubileuszu 20-lecia.
Konkurs KAMIEŃ 2017
Ostatnim punktem uroczystego otwarcia było wręczenie STATUETEK KARIATYD - nagród w konkursie KAMIEŃ organizowanym co dwa lata przez redakcję „Świat Kamienia”. To już 11. edycja tego konkursu. W tym roku Komisja Konkursowa miała niełatwe zadanie ponieważ w trzech kategoriach zgłoszono aż 38 realizacji. Z uwagi na wysoki poziom wykonania i oryginalność wszystkie zasługują na nagrody. O wygranej przesądziła niewielka różnica w punktacji. Stąd w dwóch kategoriach są dwie nagrody ex aequo i jedna specjalna. Komisja składająca się z doświadczonych w branży kamieniarskiej osób: architekt Renta Wysocka, Stanisław Sitarz, Prof. Stefan Kukiałka oraz Józef Maślaniec wybrała sześć realizacji. O zwycięskich realizacjach można przeczytać w najnowszych numerze "Świata Kamienia". Tu wspomnijmy krótko o laureatach w poszczególnych kategriach.

Kamień w architekturze: Ex aequo zwyciężyły obiekty: „Królewska” w Warszawie oraz budynek Warszawskiego Szpitala dla Dzieci im. Mikołaja Kopernika. Jury przyznało w tej kategorii także nagrodę specjalną Świątyni Opatrzności Bożej za wykonanie z kamienia elewacji, posadzek wewnętrznych i nawierzchni wokół świątyni.
W kategorii rzeźba, wnętrza, elementy architektoniczne również mamy dwie główne nagrody ex aequo: dla hali produkcyjno-handlowej z zapleczem biurowym zlokalizowanej w Żorach oraz dla pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego zaprojektowanego przez artystę rzeźbiarza Jacka Kicińskiego i architekta Rafała Stachowicza.
Autorem zwycięskiej realizacji w kategorii nagrobek okazał się po raz kolejny Andrzej Weremczuk.

Oprac i fot.
KC

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet