PIERWSZY  MGALLERY W POLSCE

PIERWSZY MGALLERY W POLSCE

Jednak nie Wrocław, lecz Kraków będzie pierwszym miastem w Polsce, w którym zostanie otwarty hotel marki MGallery by…

Czytaj...
FASADA INSTYTUTU RAL W BONN

FASADA INSTYTUTU RAL W BONN

We wrześniu br. ukończono realizację inwestycji, która stanowi przykład połączenia tradycyjnych materiałów z ultranowoczesnymi technologiami. Mowa o siedzibie…

Czytaj...
4 DESIGN DAYS 2019

4 DESIGN DAYS 2019

300 wystawców na 13 tys. m kw. powierzchni wystawienniczej i 25 tys. odwiedzających Dni Otwarte – tak zapowiada…

Czytaj...
GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 13 września 2018 roku. Podczas…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

WYSTAWA RZEŹB Z KAMIENIA

WYSTAWA RZEŹB Z KAMIENIA W trakcie najbliższej edycji targów Stone zostaną zaprezentowane prace powstałe w ramach międzynarodowego sympozjum zorganizowanego w Orońsku. Odwiedzający targi będą mieli okazję zobaczyć kamienne rzeźby autorstwa studentów z Polski i Finlandii. Tegoroczna edycja międzynarodowego sympozjum zatytułowana została „Initium”.

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku powstaną niezwykłe kamienne dzieła. Wykonają je studenci członkowie Koła Artystyczno-Naukowego „Stone Age” działającego przy krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Wydziale Rzeźby oraz studenci z SAIMAA University of Apllied Sciences (Imatra Finlandia), Helsinki Academy of Fine Arts (Helsinki, Finlandia) i Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Niezwykłe dzieła będą powstawać pod kierunkiem dr. Marcina Nosko, prowadzącego pracownię Rzeźby w Kamieniu i opiekuna Koła Artystyczno-Naukowego „Stone Age”, oraz opiekuna grupy studentów mgr. Marcina Smosny. Uczestnicy przez kamień jako esencjonalną materię rzeźbiarską wskazują na mit i znaczenie „początku”, który podobnie jak kamień leży u podstaw naszej cywilizacji.

Międzynarodowe Sympozjum Rzeźby jest przykładem na coraz większe zainteresowanie rzeźbą w kamieniu. Zauważa się je także wśród studentów, którzy coraz częściej sięgają po ten materiał. W ramach promocji odbędzie się również cykl wystaw posympozjalnych. Dzięki współpracy Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawa zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej edycji targów Stone. W ubiegłym roku wystawa pod nazwą „Gravitas” cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników poznańskiej imprezy, teraz będzie zapewne podobnie.
 
Oprac. DŚ
Fot. stone.mtp.pl

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet