BEZWŁÓKNISTE, BO Z KAMIENIA

BEZWŁÓKNISTE, BO Z KAMIENIA

Blisko dekadę temu amerykańska firma Terraskin wymyśliła kartki wykonane z drobinek kamiennych połączonych nietoksycznymi żywicami. Innowacyjny papier nie…

Czytaj...
JUŻ ZA TYDZIEŃ ŚWIĘTO GRANITU STRZEGOMSKIEGO

JUŻ ZA TYDZIEŃ ŚWIĘTO GRANITU STRZEGOMSKIEGO

W dniach 22-24 czerwca br. w Strzegomiu odbywać się będzie Święto Granitu Strzegomskiego. Jest to coroczne święto miasta…

Czytaj...
REWITALIZACJA STAREGO RYNKU W RZEPINIE

REWITALIZACJA STAREGO RYNKU W RZEPINIE

„Rewitalizacja i przebudowa placu Miejskiego – Placu Ratuszowego w Rzepinie” to bodaj największa inwestycja w historii miasta w…

Czytaj...
SYMPOZJUM RZEŹBY W GRANICIE – STRZEGOM 2018

SYMPOZJUM RZEŹBY W GRANICIE – STRZEGOM 2018

Plener rzeźby w granicie na stałe wpisał się w kalendarz jako ważne wydarzenie kulturalne, które w ciekawy sposób…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

W SZYDŁOWCU POWSTANIE SZKOŁA DLA PRZYSZŁYCH KAMIENIARZY

kamieniarzUczniowie kształcący się w placówce będą mogli otrzymać stypendia, dofinansowanie dojazdów czy też możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji. Atutem nowej szkoły ma być wysoki poziom nauczania i wykwalifikowana kadra nauczycieli oraz praktyczna nauka zawodu u przedsiębiorców w ramach umowy o pracę.

Placówka powstanie w Zespole Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Nowa szkoła branżowa pierwszego stopnia  ma przygotować do zawodu kamieniarza, który jest  obecnie poszukiwaną grupą zawodową zarówno w kraju jak i zagranicą. Zainteresowani absolwenci gimnazjów mogą składać podania w sekretariacie szkoły do 28 czerwca br.

Uczniowie kształcący się w nowej szkole za bardzo dobre wyniki w nauce będą mogli otrzymać stypendia, dofinansowanie dojazdów, bazę noclegową z wyżywieniem, czy też możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji (w tym prawa jazdy). Wysoki poziom nauczania ma zagwarantować wykwalifikowana kadra nauczycieli. Młodzi adepci przejdą praktyczną naukę zawodu u przedsiębiorców w ramach umowy o pracę.

Stworzenie tej placówki jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku. Obecnie zauważalny jest brak wykwalifikowanych osób w zawodzie kamieniarza. Współcześnie to nie tylko obróbka kamienia, ale również nowoczesny park maszynowy oraz nowe technologie, dzięki czemu zawód ten staje się bardziej atrakcyjny.

W powiecie Szydłowieckim działa kilkadziesiąt firm kamieniarskich, które wciąż szukają wykwalifikowanej kadry. Jednym z założeń funkcjonowania nowej szkoły jest ścisła współpraca z przedsiębiorcami. Szydłowieckie kamieniarstwo ma 600-letnią historię, a jego tradycja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Oprac. DŚ
Fot. wikipedia.org

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet