ROCALIA 2019

ROCALIA 2019

Organizatorzy targów branży kamieniarskiej Rocalia spodziewają się w tym roku ponad 150 wystawców, wśród których nie zabraknie dostawców…

Czytaj...
MOLTENI & C I WŁOSKI DESIGN DADA

MOLTENI & C I WŁOSKI DESIGN DADA

Po dwóch latach od otwarcia prestiżowego studia w Mediolanie Molteni Group debiutuje w mieście bankierów. Prestiżowa lokalizacja w…

Czytaj...
REWITALIZACJA STAREGO RYNKU

REWITALIZACJA STAREGO RYNKU

Jesienią ubiegłego roku na Stary Rynek w Bydgoszczy dostarczone zostały pierwsze elementy granitowych płyt, którymi wyłożona została centralna…

Czytaj...
KOLEJNY NABÓR NA DOFINANSOWANIE KKK

KOLEJNY NABÓR NA DOFINANSOWANIE KKK

5 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie kolejny nabór na dofinansowanie projektów w ramach działania Umiędzynarodowienie Krajowych…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Kamień 2015

ARCHITEKTURA
 
Kamien 2015 7Nagroda główna przypadła obiektowi Royal Wilanów, który mieści się przy ulicy Klimczaka (róg ul. Przyczółkowej) w Warszawie. Silny kamieniarski akcent jest tutaj widoczny na fasadzie, gdzie zostały użyte płyty o fakturze kanelowanej i płyty szlifowane z piaskowca „Brenna”. Łączna ilość fasady kamiennej – 5350 m kw. Prace kamieniarskie realizowała firma Kamieniarz Tadeusz Modliński. Wykonawcą jest firma ERBUD SA, inwestorem – Grupa Capital Park. Projekt wykonała firma JEMS Architekci.
Kamien 2015 4Nagroda główna przypadła również Ambasadzie i Rezydencji Ambasadora Królestwa Arabii Saudyjskiej. Budynek zlokalizowany jest w Warszawie przy ulicy Wiertniczej 30. Akcenty kamieniarskie to m.in. fasada ozdobiona płytami piaskowca „Broniów”, panele na balkonach rezydencji wykonane z białego onyksu, a także posadzki i ściany wewnątrz budynku wykończone wapieniem „Crema Ole”. Za prace kamieniarskie na fasadzie odpowiedzialne było Przedsiębiorstwo Budowlane i Usług Technicznych GRANIT Sp. z o.o., a generalnym wykonawcą jest Warbud SA. Projekt wykonała firma XY Studio.


Kamien 2015 3Jury przyznało także nagrodę specjalną za wykonanie historycznej mapy Łodzi przy al. Politechniki 5 przez firmę Labradoryt Zakład Obróbki Kamienia Ludosław Wenerski. Mapa została wykonana z kamienia „Nero Zimbabwe” o grubości 5 cm i blachy kwasoodpornej. Projekt wykonała Agnieszka Staszczyszyn (Group-Arch). Inwestorem jest Fabryka Biznesu Sp. z o.o.

RZEŹBA

kamien 2015 5Nagrodzony „Herkules Gostyniński”, wykonany przez Tadeusza Biniewicza, stoi w Osinach k. Gostynina. Pomnik zaprojektowany został przez Tadeusza Biniewicza i Marcina Majchrzaka. Do wykonania rzeźby wykorzystano 10 ton granitu.Kamien 2015 1Główną nagrodę ex aequo w tej kategorii otrzymała też Stupa Buddyjska zlokalizowana w Bułgarii. Do wykonania stupy firma Piramida sp. z o.o. wykorzystała elementy z granitu strzegomskiego ważące 94 tony! Projekt sporządził Wojciech Kossowski. Inwestorem był Związek Buddystów.


Kamien 2015 6Nagroda specjalna powędruje do firmy MURKAM Usługi Kamieniarsko-Budowlane Leon Czerwiński za rzeźbę „Korona Himalajów”, która stanęła we Władysławowie. Rzeźba składa się z czternastu bloków szwedzkiego kwarcu „Waza Stein”, symbolizujących 14 szczytów Karakorum i Himalajów, o wysokości od 2,5 do prawie 5 metrów. Projekt wykonali: prof. Sławoj Ostrowski, Marzena i Jacek Bruzdowicz. Inwestorem jest Aleja Gwiazd Sportu.
NAGROBEK

Kamien 2015 2Spośród zgłoszonych realizacji zwyciężył nagrobek śp. Romany Chudzik, który został zaprojektowany i wykonany w Pracowni Rzeźbiarskiej Andrzeja Weremczuka. Nagrobek znajduje się na cmentarzu w Łodzi przy ulicy Smutnej. Stanowi nowoczesne założenie kaplicy nagrobnej, nawiązującej do tradycji łódzkich grobów rodzinnych. Do realizacji wykorzystano marmur Bardigilio, Czarny Belfast antykowany i skały z granitu szwedzkiego w połączeniu z witrażem.


 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet