GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE

GRUPA COSENTINO W POLSCE Uroczyste, oficjalne otwarcie Centrum Cosentino w Warszawie odbyło się 13 września 2018 roku. Podczas…

Czytaj...
ZBLIŻA SIĘ PIERWSZY TERMIN ZGŁOSZEŃ NA TARGI BUDMA 2019

ZBLIŻA SIĘ PIERWSZY TERMIN ZGŁOSZEŃ NA TARGI BUDMA 2019

Do 27 września każda z firm, która podejmie decyzję o udziale w targach, może liczyć na najbardziej atrakcyjną…

Czytaj...
KWARCYT PATAGONIA OD MARKI INTERSTONE

KWARCYT PATAGONIA OD MARKI INTERSTONE

Patagonia to rzadka, egzotyczna odmiana kwarcytu o licznych prześwitach i ferii odcieni. Delikatna kremowo-beżowa baza łączy się ze…

Czytaj...
TRWA BUDOWA MUZEUM LUDOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH W SZYDŁOWCU

TRWA BUDOWA MUZEUM LUDOWYCH INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH W SZYDŁOWCU

Zakończył się kolejny etap prac – łącznie wykonano już 70 zaplanowanych robót. Obecnie robotnicy pokrywają elewację gmachu. Fasada…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Kamień 2002

KATEGORIA: KAMIEŃ W OBIEKTACH ARCHITEKTONICZNYCH

kamienNagroda główna:
JABO MARMI Zakład Obróbki Marmuru w Dębicy za budynek siedziby tygodnika Polityka w Warszawie przy ul. Słupeckiej 6, w którym wykonano elewacje z płyt granitowych Kashmir White i Verde Maritaca oraz piaskowca Śmiłów, posadzki, parapety i lady recepcyjne z granitu strzegomskiego.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne podkreślenie załuguje elegancka forma elewacji wykonanej z płyt o zharmonizowanej kolorystyce. Wielkość płyt tworzących jednolite płaszczyzny nadaje bryle budynku charakter swoistej dystynkcji. Nowoczesna forma architektoniczna nabrała klasycznych cech dzieki idealnemu zestawieniu barw i płaszczyzn kamienia co odnieść można również do wnętrz. Mocno przeszklone przestrzenie dolnej kondygnacji i wewnętrznych korytarzy rozświetlają granitowe chodniki i posadzki, przez co kamienne elementy zyskują dodatkowe malarskie efekty. Właściwie dobrane zostały także detale jak lady recepcyjne i parapety okienne wykonane z aglomeratu.

KATEGORIA: ELEMENTY ARCHITEKTONICZNE, RZEŹBA, WNĘTRZA

kamien w obiektach architektonicznych jpgNagroda główna:
PPHU GROMOS ze Strykowa za łazienkę wykonaną dla inwestora prywatnego w Łodzi.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne wyróżnienie zasługuje imponujące połączenie różnorodnych gatunków kamienia: różowego marmuru Rosa Portugallo i zielonego granitu Kerala Green. W poszczególnych elementach wystroju łazienki zachwyca harmonia barw i użylenia, trudna do osiągnięcia przy tak zróżnicowanym fakturalnie i gatunkowo materiale kmiennym. Zamysł projektanta w niezwykle precyzyjny sposób został zrealizowany przez wykonawcę robót kamieniarskich.


KATEGORIA: NAGROBEK POLSKI ROKU

nagrobek rokuNagroda główna:
Kamieniarstwo Nagrobkowe
ze Stargardu Szczecińskiego Giżynka
za nagrobek wykonany z granitu Verde Bahia według projektu mgr Albiny Gwizdały-Adamskiej dla Aerogryfu Szczecin.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Niebanalny pomysł architektury nagrobka odbiegający od schematu większości form i kształtów stosowanych w budownictwie nagrobnym. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle wyważone proporcje w układzie płyt nagrobnych, cokołu krzyża a także zagospodarowanie przestrzeni wypełnionej kostką z jasnego granitu. Niewątpliwie należy podkreślić wysoki poziom rzemiosła wykonawcy, widoczny w znakomicie obrobionych nieregularnych kształtach, jakie nadano płytom nagrobnym. Dwie płyty nagrobne, krzyż i ławeczka tworzą zamkniętą całość architektoniczną, która przyciąga uwagę, dzięki kolorystyce i fakturze zastosowanego kamienia.

NAGRODA SPECJALNA:

nagroda specjalnaKamieniarstwo Zenon Kiszkiel ze Strzegomia za posadzkę mozaikową z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Inwestorem była Parafia rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Zarówno projektant, jak i wykonawca podjęli trudne i ryzykowne zadanie uzupełnienia barokowego wnętrza świątyni posadzką z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich. Z zadania tego wywiązli się bezbłędnie – nadany bowiem został posadzce barokowy charakter. Ujawnia się to zarówno w sposobie wykonania ozdobnych rozet nawiązujących do barokowego iluzjonizmu, jak i w układzie kolorystycznym (stonowane barwy większych płaszczyzn ożywione poprzez kontrastujące elementy bieli). Ciekawe wykorzystanie zróżnicowanej kolorystyki kamienia daje wrażenie inkrustacji, a więc techniki szczególnie popularnej w okresie baroku.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet