ROCALIA 2019

ROCALIA 2019

Organizatorzy targów branży kamieniarskiej Rocalia spodziewają się w tym roku ponad 150 wystawców, wśród których nie zabraknie dostawców…

Czytaj...
MOLTENI & C I WŁOSKI DESIGN DADA

MOLTENI & C I WŁOSKI DESIGN DADA

Po dwóch latach od otwarcia prestiżowego studia w Mediolanie Molteni Group debiutuje w mieście bankierów. Prestiżowa lokalizacja w…

Czytaj...
REWITALIZACJA STAREGO RYNKU

REWITALIZACJA STAREGO RYNKU

Jesienią ubiegłego roku na Stary Rynek w Bydgoszczy dostarczone zostały pierwsze elementy granitowych płyt, którymi wyłożona została centralna…

Czytaj...
KOLEJNY NABÓR NA DOFINANSOWANIE KKK

KOLEJNY NABÓR NA DOFINANSOWANIE KKK

5 marca br. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpocznie kolejny nabór na dofinansowanie projektów w ramach działania Umiędzynarodowienie Krajowych…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Kamień 2002

KATEGORIA: KAMIEŃ W OBIEKTACH ARCHITEKTONICZNYCH

kamienNagroda główna:
JABO MARMI Zakład Obróbki Marmuru w Dębicy za budynek siedziby tygodnika Polityka w Warszawie przy ul. Słupeckiej 6, w którym wykonano elewacje z płyt granitowych Kashmir White i Verde Maritaca oraz piaskowca Śmiłów, posadzki, parapety i lady recepcyjne z granitu strzegomskiego.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne podkreślenie załuguje elegancka forma elewacji wykonanej z płyt o zharmonizowanej kolorystyce. Wielkość płyt tworzących jednolite płaszczyzny nadaje bryle budynku charakter swoistej dystynkcji. Nowoczesna forma architektoniczna nabrała klasycznych cech dzieki idealnemu zestawieniu barw i płaszczyzn kamienia co odnieść można również do wnętrz. Mocno przeszklone przestrzenie dolnej kondygnacji i wewnętrznych korytarzy rozświetlają granitowe chodniki i posadzki, przez co kamienne elementy zyskują dodatkowe malarskie efekty. Właściwie dobrane zostały także detale jak lady recepcyjne i parapety okienne wykonane z aglomeratu.

KATEGORIA: ELEMENTY ARCHITEKTONICZNE, RZEŹBA, WNĘTRZA

kamien w obiektach architektonicznych jpgNagroda główna:
PPHU GROMOS ze Strykowa za łazienkę wykonaną dla inwestora prywatnego w Łodzi.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Na szczególne wyróżnienie zasługuje imponujące połączenie różnorodnych gatunków kamienia: różowego marmuru Rosa Portugallo i zielonego granitu Kerala Green. W poszczególnych elementach wystroju łazienki zachwyca harmonia barw i użylenia, trudna do osiągnięcia przy tak zróżnicowanym fakturalnie i gatunkowo materiale kmiennym. Zamysł projektanta w niezwykle precyzyjny sposób został zrealizowany przez wykonawcę robót kamieniarskich.


KATEGORIA: NAGROBEK POLSKI ROKU

nagrobek rokuNagroda główna:
Kamieniarstwo Nagrobkowe
ze Stargardu Szczecińskiego Giżynka
za nagrobek wykonany z granitu Verde Bahia według projektu mgr Albiny Gwizdały-Adamskiej dla Aerogryfu Szczecin.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Niebanalny pomysł architektury nagrobka odbiegający od schematu większości form i kształtów stosowanych w budownictwie nagrobnym. Na szczególne wyróżnienie zasługują niezwykle wyważone proporcje w układzie płyt nagrobnych, cokołu krzyża a także zagospodarowanie przestrzeni wypełnionej kostką z jasnego granitu. Niewątpliwie należy podkreślić wysoki poziom rzemiosła wykonawcy, widoczny w znakomicie obrobionych nieregularnych kształtach, jakie nadano płytom nagrobnym. Dwie płyty nagrobne, krzyż i ławeczka tworzą zamkniętą całość architektoniczną, która przyciąga uwagę, dzięki kolorystyce i fakturze zastosowanego kamienia.

NAGRODA SPECJALNA:

nagroda specjalnaKamieniarstwo Zenon Kiszkiel ze Strzegomia za posadzkę mozaikową z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Inwestorem była Parafia rzymskokatolicka pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku.
Uzasadnienie werdyktu komisji:
Zarówno projektant, jak i wykonawca podjęli trudne i ryzykowne zadanie uzupełnienia barokowego wnętrza świątyni posadzką z wielokolorowych granitów brazylijskich i indyjskich. Z zadania tego wywiązli się bezbłędnie – nadany bowiem został posadzce barokowy charakter. Ujawnia się to zarówno w sposobie wykonania ozdobnych rozet nawiązujących do barokowego iluzjonizmu, jak i w układzie kolorystycznym (stonowane barwy większych płaszczyzn ożywione poprzez kontrastujące elementy bieli). Ciekawe wykorzystanie zróżnicowanej kolorystyki kamienia daje wrażenie inkrustacji, a więc techniki szczególnie popularnej w okresie baroku.

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet