KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

II BAL KAMIENIARSKI

bal2002Witam Szanownych Państwa na II Ogólnopolskim Balu Kamieniarzy w hotelu Grand w Łodzi!
Dzisiejszy sobotni wieczór jest znakomita okazją, by uroczyście podsumować dokonania firm kamieniarskich w roku ubiegłym i spojrzeć na perspektywy, jakie otwierają się w roku bieżącym. Z pewnością nie żyjemy w łatwych czasach. Mimo jednak ciągłego piętrzenia przed nami trudności przez ludzi powołanych do zarządzania państwem, dajemy sobie radę i doprawdy poruszające jest obserwowanie, jak niewyczerpana jest pomysłowość ludzka.


Rynek kamienia naturalnego w Polsce jest rynkiem trudnym i wymaga naprawdę dużych umiejętności, by się na nim utrzymać. Jednak działania wielu z obecnych na sali balowej dowodzą, że mimo nieciekawej dziś sytuacji w gospodarce krajowej rozwój firm jest możliwy, a nawet konieczny. Badania dotyczące aktualnej sytuacji światowego przemysłu kamienia naturalnego pokazują, że następuje stały wzrost wydobycia kamiennego surowca, zwiększa się zapotrzebowanie na niego, rosną możliwości jego zastosowania, jak i jego obróbki, dzięki coraz doskonalszemu sprzętowi i technologiom. Zmiany te obserwujemy również w kraju, co niewątpliwie jest bardzo pocieszające (...) – tymi słowami rozpoczął bal inicjator całego wydarzenia, pan Tomasz Czekaj. Po jego wystąpieniu głos zabrał redaktor naczelny czasopisma Świat Kamienia, pan Jacek Serafin, który w kilku słowach przedstawił genezę konkursu kamieniarskiego, organizowanego przez czasopismo, jego ideę dotyczącą promocji branży i po przedstawieniu członków komisji konkursowej przystąpiono do ogłoszenia wyników. Przedstawiciele poszczególnych nagrodzonych firm pojawili się na parkiecie, gdzie przyjęli gratulacje ze strony wydawcy i redaktora Świata Kamienia, wręczono im piękne statuetki wraz z dyplomami i zaproszono do wspólnego zdjęcia. Chwila była bardzo wzruszająca. 26 stycznia 2002 roku z pewnością zapamiętają na długo, podobnie jak pozostałe osiemdziesiąt osób, przybyłe na Piotrkowską w Łodzi do hotelu Grand, gdzie w złotej sali tego wieczoru odbywał się wspaniały bal kamieniarzy. Wśród gości można było zauważyć wielu spośród czołowych reprezentantów branży z całego kraju.

Jak przed rokiem wodzirejem był znany lokalnie artysta scen łódzkich Adam Koziołek, szczególnie związany z Łódzkim Teatrem Muzycznym. Dbał on należycie o odpowiednią atmosferę na sali uważnie dostosowując muzykę do nastroju balowiczów. A że nie kierował się w tym jedynie repertuarowymi propozycjami zespołu Gryps z Opola, który już tradycyjnie towarzyszy tej zacnej kamieniarskiej imprezie, świadczyć może najlepiej komentarz członków zespołu, że do takiego wysiłku nie zmusił ich już bardzo dawno żaden z wodzirejów. W efekcie tańczący pląsali nie tylko w parach ale w różnych kombinacjach, od solo po szalone wieloosobowe węże radośnie kluczące pomiędzy tymi, którzy lepiej czuli się w kameralnych układach tanecznych. Program imprezy był bardzo urozmaicony, tak więc goście nie tylko zajęci byli radosnymi pląsami. Bardzo wszystkim podobał się występ znanej w kraju artystki Ewy Kuklińskiej, która wykonała repertuar zawierający stare i nowe przeboje światowe, choć nie zabrakło i przebojów polskich. Ponieważ pani Ewa Kuklińska utrwaliła się w kraju jako artystka łącząca popisy wokalne z tanecznymi podobnie było i tym razem. Okazało się też, że nie brak jej poczucia humoru, które nie tylko wyraziło się w opowiedzianych siedzącym przy stolikach dowcipach ale też i w wydarzeniu znacznie przekraczający rozmiar incydentu. Otóż dla bliższego nawiązania kontaktu z publicznością Kuklińska zaprosiła na scenę osobę z widowni. W tym miejscu należałoby pogratulować artystce jej intuicji, bowiem jej wybór padł na pana Wiktora Ptaka z firmy Lauda Metalplast, który jak się okazało niewiele ustępował artystce umiejętnościami estradowymi. Jego gesty komentujące tekst śpiewającej artystki rozbawiały publiczność do łez. Sama Kuklińska była miło zaskoczona, jej występ, choć i tak interesujący, nabrał nieoczekiwanego blasku. Na koniec jej popisów pan Wiktor pokazał się, jak na dżentelmena przystało, z całym naręczem róż, co publiczność na sali nagrodziła wręcz owacyjnymi brawami.

Atrakcją, szczególnie dla nieco starszej publiczności, był występ Andrzeja Dyszaka, znanego z programów „Podwieczorek przy mikrofonie” czy opolskiego festiwalu. Artysta przedstawił swój program, w którym znalazły się jego celne parodie Lucjana Kydryńskiego, Jerzego Waldorffa, Zygmunta Kałużyńskiego i Niny Terentiew, uczestników „Bezludnej wyspy”. W jego wykonaniu goście usłyszeli świetnie naśladowane głosy m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Karela Gotta, Ewy Demarczyk.

Była też część imprezy, która wielu obecnym na sali dostarczyła silnych wzruszeń - aukcja prac dzieci z domu dziecka w Turawie. Prowadził ją, bardzo zresztą profesjonalnie, pan Koziołek. Licytacja każdej niemal z wystawionych prac dostarczyła wszystkim dreszczyku emocji. Na przykład pan Jan Wątroba walczył zażarcie o pracę z namalowanym słoniem, którego podobizna jest logo firmy. Uczestnicy aukcji okazali się bardzo hojni, prace sprzedano za ceny od 450 zł do 1700 zł. Godzi się zatem w tym miejscu wymienić darczyńców:
Jan Jastrząb Zakład Kamieniarsko-Betoniarski, Jan Ziętek Zakład Kamieniarski Lastrico, Jan Wątroba Promech sp. z o.o., Wiktor Ptak Lauda Metalplast, Edmund Jagiełło P.P.H. Trawertyn J&J, Zenon Kiszkiel Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, Włodzimierz Ratajczak Wrimar, Tadeusz Modliński Kamieniarz Kielce. Łączna kwota zebrana w czasie aukcji wyniosła 6550 złotych. Były osoby, których gest kamieniarzy wzruszył do łez...
Po akcji impreza osiągnęła już taki stopień integracji bawiących się na balu gości, że taniec kotylionowy stał się koniecznością chwili. I czuwający nad atmosferą zabawy wodzirej ogłosił ten jakże dla wszystkich miły pląs. Tańcowała więc firma z firmą, radości nie było końca. Jak przed rokiem, należało jeszcze wybrać królową balu. Została nią pani Marianna Kiszkiel.

Zabawa trwała do 6.47, jak stwierdził dyrektor marketingu naszej redakcji, który dzielnie zajmował się gośćmi i jako ostatni opuścił parkiet. Z opisu swoich wrażeń na balu można powiedzieć, że zabawa była przednia i żal było opuszczającym salę balową, że czas nie uległ nastrojowi i nie zapomniał o swoim upływie. W czasie całej imprezy o znakomite potrawy dbała kuchnia hotelowa, nikt nie miał prawa poczuć się pozostawiony samemu sobie. Ponadto warto jeszcze podkreślić dobrą obsługę gości przez cały czas pobytu w hotelu, o co zadbali właściwie zadbali pracownicy Grandu.
Miłym zaskoczeniem dla uczestników balu było w następnym dniu obejrzenie zdjęć z imprezy, które wystawione były w hotelowym hallu. Miło było obserwować, jak poszczególne osoby wyszukiwały siebie w gąszczu fotografii i przypominały sobie wydarzenia ostatniej nocy. Dodatkowa atrakcją było sfilmowanie całego wydarzenia przez profesjonalnego kamerzystę, który owoc swej pracy przygotował dla redakcji w formie zapisu na taśmie wideo, która trafiła w nieco późniejszym czasie do wszystkich uczestników balu.

Na koniec trzeba dodać, że II Ogólnopolski Bal Kamieniarzy przyciągnął duże zainteresowanie mediów. Przedstawiciele telewizji i gazet stawili się na miejscu, by zarejestrować uroczystość wręczenia nagród Kamieniarz Roku 20001, a ponadto chętnie interesowali się branżą, m.in. wydawca Świata Kamienia, pan Tomasz Czekaj udzielił wywiadu dla telewizji, a redaktor Agnieszka Jedlińska z „Expressu Ilustrowanego” przepytała na temat aktualnej kondycji branży kamienia naturalnego redakcyjnego szefa marketingu, pana Dariusza Wawrzynkiewicza.

Jeszcze kilka tygodni po tym wspaniałym wydarzeniu do redakcji „Świata Kamienia” docierały efekty zainteresowania balem, rozstrzygnięciem konkursu i aukcją ze strony mediów. Artykuły prasowe dotyczące konkursu Kamień 2001 i aukcji na rzecz domu dziecka w Turawie ukazały się w mediach lokalnych m.in. łódzkich, wielkopolskich i opolskich. W czasopiśmie ogólnopolskim „Budownictwo” ukazał się artykuł o branży kamieniarskiej i kamieniu w architekturze. W największym dzienniku lokalnym Wielkopolski ukazały się dwa artykuły – jeden o konkursie Kamień 2001 (trzy nagrodzone firmy pochodzą z Wielkopolski) oraz o kamieniu w budownictwie. Kolejne teksty dla czasopism przygotowuje redakcja mając nadzieję, że szersza prezentacja branży przyczyni się do zwiększenia obecności kamienia naturalnego w projektowanych inwestycjach.  

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet