UPOJENI CENNYM ŁUPEM

UPOJENI CENNYM ŁUPEM

Dwóch mężczyzn zostało aresztowanych po, jak się później okazało, nie pierwszej takiej kradzieży kamieni z katedry Notre-Dame podczas…

Czytaj...
NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

NIEDOKOŃCZONE DZIEŁO GAUDIEGO

Sagrada Familia, niezwykły secesyjny kościół w Barcelonie, uważany za szczytowe osiągnięcie Antoniego Gaudíego, ma szansę zostać ukończona w…

Czytaj...
PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

PRZEBITO DRUGI TUNEL „ZAKOPIANKI”

27 kwietnia na drodze ekspresowej S7 (tzw. Zakopiance) połączono drugą, lewą nitkę tunelu pod górą Luboń Mały. Ten…

Czytaj...
TARGI STONE+TEC  ODWOŁANE

TARGI STONE+TEC ODWOŁANE

Zaplanowane na 17-20 czerwca 2020  w Norymberdze targi kamienia i technologii Stone+tech zostały odwołane.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

GŁOŚNO O NAS, ALE CZY O TYM WIEMY?

Sporty wysokiego ryzyka a branża kamieniarska? Owszem. Widowiskowe imprezy przyciągają tłumy fanów (i potencjalnych klientów!), a dla wielu z nas możliwość oderwania się od trudów mozolnej pracy jest na pewno wskazaną receptą. Coraz częściej sponsorujemy rajdy samochodowe i coraz częściej sami ulegamy pokusie, by poczuć adrenalinę.

Paweł Krysiak (rocznik ‘82) trafił zaraz po studiach do firmy Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel. Młody adept kamieniarstwa skutecznie zainteresował swego pracodawcą swoją pasją.

-  Paweł dał się poznać jako ciekawy i rozgarnięty chłopak. Pracował sumiennie w magazynie i któregoś dnia dowiedziałem się, że jego pasją są rajdy samochodowe – wspomina dziś Zenon Kiszkiel. - To oczywiście drogi sport, a że miał już jakieś sukcesy w startach Fiatem 126p w grupie A postanowiłem go wesprzeć. Dziś może liczyć na dużo mocniejszy sponsoring firm z naszej branży.

Na początku sierpnia tego roku Paweł Krysiak zwyciężył w 20. Rajdzie Rzeszowskim, stanowiącym 6 Rundę Rajdowego Pucharu Polski. Debiut strzegomsko-bielskiego duetu (Paweł Krysiak i jego pilot Michał Trela) w klasie Opla Astry sprawił, że team powiększył tym samym swój dorobek punktowy w łącznej klasyfikacji sezonu i do lidera klasy w klasyfikacji Pucharu Polski zawodnicy tracą już tylko 2,5 pkt, zajmując teraz drugą pozycję! Co ciekawsze, wśród sponsorów załogi znajdziemy najwięcej firm właśnie z naszej branży. I chyba niestety, ale też cała inicjatywa uszła uwadze mocodawców. Na witrynach internetowych firm: Kamieniarstwo Zenon Kiszkiel, ZEN Zenona Piekielnego, Kamieniarstwo D&J Gromiec, PW Martkam czy Bagrani Kamieniarstwo nie znajdziemy informacji o sukcesie młodych zawodników, choć firmy te widnieją na banerach oklejonej rajdówki.

- A szkoda, bo sport samochodowy jest bardzo widowiskowy, przyciąga ludzi w różnym wieku i na pewno sponsorowanie tego typu imprez to świetna inicjatywa wpisująca się w szeroko rozumiany PR firm – zauważa Paweł Krysiak. - Ja oczywiście mogę być tylko wdzięczny za pomoc finansową branży kamieniarskiej. Praca w kamieniarstwie nauczyła mnie wytrwałości i szacunku dla ciężko zarobionych pieniędzy, więc mogę tylko obiecać, że będę ostro walczył o kolejne laury. Moją ambicją jest oczywiście awans do I Ligi.

Inicjatywę branży kamieniarskiej (sponsoring załogi) warto rozważyć na szerszym polu działań reklamowych. Tereny Strzegomia i okolic Dolnego Śląska słyną z rozległych połaci terenów wyrobiskowych. To wymarzony raj dla fanów enduro i quadów! Zbyt egzotyczny zamysł? Wcale nie, o czym przekonuje właściciel firmy z okolic Kielc.

- Okolice Dolnego Śląska kuszą każdego fana ciężkiej jazdy w terenie. Ja z kolegami z branży kamieniarskiej wspieram finansowo Kielecki Klub Motocyklowy. Sam startuję amatorsko na modelu Yamacha YZ 450 i często z kolegami po fachu pakujemy nasz sprzęt na samochody, które na co dzień wożą pomniki – opowiada Michał Romaniec, Wena Kielce. - Na pewno pasja tego typu jest wskazana dla ludzi, którzy na co dzień pracują pod presją czasu. Tereny Świętokrzyskiego także gwarantują świetne warunki do uprawiania enduro, więc w weekendy przybywają tu ludzie nawet z odległych zakątków kraju.

Rafał Dobrowolski


 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet