REKORDOWA EDYCJA TARGÓW STONE & GLASS ZA NAMI

REKORDOWA EDYCJA TARGÓW STONE & GLASS ZA NAMI

W sobotę, 23 listopada zakończyło się najważniejsze wydarzenia branży kamieniarskiej i szklarskiej obejmujące targi STONE i GLASS. Blok…

Czytaj...
TARGI GLASS - PODSUMOWANIE

TARGI GLASS - PODSUMOWANIE

Przez cztery dni szkło było głównym bohaterem spotkania branży. Jedyne w Polsce targi szklanego biznesu dobiegły końca. W…

Czytaj...
ZAPRASZAMY NA TARGI STONE DO POZNANIA

ZAPRASZAMY NA TARGI STONE DO POZNANIA

Najważniejsze spotkanie branży kamieniarskiej w dniach 20-23 listopada 2019 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich! Targi STONE to jedyne…

Czytaj...
BRANŻA KAMIENIARSKA ŁĄCZY SIĘ NA TARGACH STONE

BRANŻA KAMIENIARSKA ŁĄCZY SIĘ NA TARGACH STONE

Podczas 11 edycji najważniejszego wydarzenia dla branży kamieniarskiej - targów Stone (20-23 listopada) będzie miało miejsce inauguracyjne spotkanie…

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

Konkurs Kamień 2019Nagrodę Fot.3 dominanta praskaex aequo w tej kategorii zdobył 15-kondygnacyjny budynek biurowy Dominanta Praska, znajdujący się u zbiegu ul. Okrzei i Panieńskiej. Posadzka ułożona została tutaj z transparentnego marmo-kwarcu Bianco Edery, a lada recepcyjna – z marmuru Pietra Grey. Opaska wokół budynku wykonana jest z granitu Mery Grey. Projekt wykonał Jacek Szlis, a inwestorem jest Dominanta Praska Sp. z o.o. Wykonawcą nagrodzonej realizacji jest WKG Sp. z o.o. Sp.k. z Raciszyna.


fot. biurowiec Dominanta Praska w Warszawie


basenNagrodę specjalną otrzymało Uroczysko Siedmiu Stawów Luxury Hotel, zlokalizowane w miejscowości Gola Dzierżoniowska, Niemcza, woj. dolnośląskie. Okładzina ścienna oraz posadzka na schodach i antresoli z salami do ćwiczeń została wykonana na terenie kompleksu basenowego z flagowego granitu firmy M+Q Nero Impala. Materiał został dostarczony z własnych kamieniołomów firmy M+Q.fot. basen w Uroczysku Siedmiu Stawów Luxury Hotel w miejscowości Gola Dzierżoniowska (woj. dolnośląskie).

RZEŹBA

5 rzezby puttówGłówną nagrodą uhonorowano cykl puttów usytuowany na terenie ogrodu Pałacu Branickich w Białymstoku. Cykl puttów, umieszczony w parterze południowo-wschodnim ogrodów, dopełnia istniejącą ekspozycję 12 znaków zodiaku i 4 żywiołów. Są one ustawione w układzie odpowiadającym czterem porom roku. Wszystkie rzeźby zostały wykonane w piaskowcu i pomalowane na biało. Projekt i wykonanie – firma Katanga Grzegorz Kwapisiewicz z Suchedniowa, a inwestorem był Urząd Miasta Białystok.


fot. cykl puttów w ogrodzie Pałacu Branickich w Białymstoku

HimilsbachNagroda ex aequo w tej kategorii przypadła rzeźbie upamiętniającej Jana Himilsbacha – ikonie polskiej popkultury. Tu ważny był kontekst nagrodzonego dzieła. W 1947 roku Himilsbach za swoje młodzieńcze błędy trafia do zakładu poprawczego, skąd za dobre sprawowanie (czyli w nagrodę) skierowany zostaje do Strzegomia. Tam poznaje trudy pracy kamieniarza. Autorem i pomysłodawcą tej realizacji jest artysta Patryk Nieczarowski, który do wykonania tej rzeźby wykorzystał ciemny granit skandynawski oraz jasny granit z kopalni Zimnik. Rzeźba powstała podczas VII Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie.

fot. pomnik Jana Himilsbacha w Strzegomiu


budzikNagroda specjalna powędrowała do artystki pochodzącej ze Strzegomia – Ewy Solimy. Bazowym materiałem dla ponaddwumetrowego Budzika jest strzegomski szary granit. Wszystkie cyfry powstały z kamieni z różnych krain geograficznych: żółty Tropical Sun z Namibii, African Red z RPA, Bahia Blue z Brazylii, Galaxy Star z Indii. Przełamanie szarości granitu fantazyjnie kolorowymi kamieniami sprawia, że rzeźba jest wesoła i radosna.
fot. kamienny Budzik w Strzegomiu

NAGROBEK

WeremczukSpośród zgłoszonych realizacji zwyciężył nagrobek śp. Mirosława Brzozowskiego, który został zaprojektowany i wykonany w Pracowni Rzeźbiarskiej Andrzeja Weremczuka. Nagrobek znajduje się na cmentarzu Katedralnym w Łowiczu. Do realizacji wykorzystano kamień Nero Assoluto Zimbabwe Wenge, Bardiglio oraz pręty stalowe. Elementy metalu wg modelu w skali 1:1 wykonała firma Kow-Mir Zakład Kowalsko-Ślusarski założona przez śp. Mirosława Brzozowskiego.fot. Nagrobek śp. M. Brzozowskiego na cmentarzu Katedralnym w Łowiczu.


Zwycięzcom gratulujemy! W kolejnych wydaniach ŚK każdej ze zwycięskich prac poświęcimy oczywiście więcej miejsca.

Zdjęcia: archiwum ŚK

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet