KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

KONKURS NA POMNIK MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

Z inicjatywą przedsięwzięcia wyszedł Społeczny Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Poznaniu. Krótko potem, we wrześniu ubiegłego…

Czytaj...
HARD ROCK HOTEL

HARD ROCK HOTEL

Jedna z najnowszych realizacji, za którą stoi firma stoneCIRCLE, zyskała wiele prestiżowych nagród. Bar hotelowy otrzymał nagrodę Best…

Czytaj...
LAGASCA 99 I COSENTINO

LAGASCA 99 I COSENTINO

Zlokalizowany w dzielnicy Salamanca w Madrycie budynek mieszkalny Lagasca 99 nawiązuje swym charakterem do obiektów architektury wokół niego,…

Czytaj...
BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

BUDUJMY EKOLOGICZNIE, ALE WYDAJNIE!

Taki apel do Ministerstwa Rozwoju wydało w połowie sierpnia br. dwanaście organizacji branży budowlanej, deweloperskiej, biznesowej i architektonicznej.

Czytaj...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

OŚRODEK GEOLOGICZNY W BYŁYM KAMIENIOŁOMIE

białyNa terenie nieczynnego wyrobiska dolomitu znajdującego się w Jaworznie powstaje GEOsfera. Obecnie dobiega końca pierwszy etap budowy, można już spacerować alejkami czy wykopać kość dinozaura.

Trwające prace są jednym z etapów modernizacji terenów po byłym kamieniołomie ulokowanym u podnóża Sodowej Góry. Zgodnie z przyjętymi złożeniami GEOsfera  ma być miejscem edukacji, wypoczynku oraz rozrywki. Na terenie obiektu zaplanowano dwie formy ekspozycji - stałe i czasowe. Mają umożliwić one zapoznanie się z najciekawszymi okazami skamieniałości, skał oraz minerałów. Ośrodek będzie w pełni wyposażony w połowie przyszłego roku. Mimo tego już teraz cieszy się dużą popularnością.

Wejście na teren nieczynnego wyrobiska dolomitu jest bezpłatne. Obecnie zwiedzający mogą przechadzać się malowniczymi alejkami, odpocząć nad wodą czy podziwiać kamieniołom z wysokości. Jest tu też pawilon wystawienniczy oraz postawiono pięć wielkich tablic. Ilustrują one przeszłość geologiczną tego miejsca. Natomiast na terenie placu zabaw, młodzi adepci archeologii mogą wykopać kości notozaura.

W ramach robót zaplanowano stworzenie zbiornika wodnego, pawilonu riplemarków i budynku dydaktycznego. W jego wnętrzu będzie można zobaczyć m. in. precyzyjną rekonstrukcję dna morskiego sprzed 230 mln lat. Kolejnym etapem jest budowa kładki rowerowo-pieszej, która ma się znaleźć w miejscu usuniętego wiaduktu oraz montaż oświetlenia.

Oprac. DŚ
Fot. ocdn.eu

 

Nie czekaj dodaj firmę

do naszego katalogu!

 

 

Dodaj firmę...

 

Dodaj ogłoszenie drobne

do naszej bazy!

 

 

Ogłoszenia...

45-837 Opole,
ul. Wspólna 26
woj. Opolskie
Tel. +48 77 402 41 70
Biuro reklamy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Redakcja:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.">
     Wszystkie prawa zastrzeżone - Świat-Kamienia 1999-2012
     Projekt i wykonanie: Wilinet